Uzbrojona policja na ulicach Londynu

Aktualizacja: 2009-10-23 7:57 am

Po raz pierwszy w swojej historii londyńska policja wyśle na ulice uzbrojone patrole. To odstępstwo od specyficznie brytyjskiego modelu nieuzbrojonej policji, który do tej pory na ogół zdawał egzamin.

W ostatnich latach policjanci patrolujący ulice brytyjskich miast i wzywani do interwencji wzbogacili swój tradycyjny arsenał, czyli drewniane pałki, o spreje z gazem pieprzowym oraz pałki elektryczne. Nadal jednak nie noszą przy sobie broni palnej. Specjalne uzbrojone brygady chroniły dotąd jedynie lotniska, pałace królewskie, parlament, obiekty rządowe i VIP-ów. Kierowano je też do akcji antyterrorystycznych lub antymafijnych i na miejsca poważnych przestępstw.

Jednak w obliczu 17-procentowego wzrostu incydentów z bronią palną, Scotland Yard postanowił rozesłać regularne uzbrojone patrole do najbardziej niebezpiecznych okolic Londynu. W przyszym miesiącu pojawi się tam 18 policjantów uzbrojonych w pistolety maszynowe Heckler Koch, zdolne wystrzelić 800 pocisków na minutę.

Decyzja Scotland Yardu wzbudziła opory w złożonym z przedstawicieli społeczeństwa Metropolitalnym Zarządzie Policji. Spotkała się za to z dobrym przyjęciem przez mieszkańców dzielnic, w których grasują uzbrojone gangi.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15074 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]