Zielona Karta nie dla Polaków

Aktualizacja: 2009-10-16 10:40 pm

Nie mamy tarczy, nie mamy wiz i po raz kolejny nie znaleźliśmy się się na liście państw, których obywatele mogą starać się o Zieloną Kartę.

Jak dowiedział się serwis TVP Info, w ciągu ostatnich pięciu lat Polakom wydano ponad 50 tys. wiz imigracyjnych. W ten sposób przekroczyliśmy próg uprawniający do wzięcia udziału w loterii wizowej .

W tegorocznej loterii zostanie rozlosowanych 55 tys. Zielonych Kart, uprawniających do legalnego zamieszkania i pracy w USA. Oprócz Polaków w losowaniu nie wezmą udziału m.in. Brazylijczycy, Kanadyjczycy, Chińczycy, Meksykanie czy Brytyjczycy.

Można by powiedzieć, że znaleźliśmy się w niezłym towarzystwie. Tyle, że pozostałym państwom nie obiecywano tarczy i oni nie płacili życiem swoich żołnierzy za korzyści, których nikt nigdy nie widział.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Aspekt Polski -- [Org. tytuł: « Zielona Karta nie dla Polaków»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14892 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]