Dyrygent D. Barenboim skrytykował Izrael za bezprawne zatrzymanie Palestyńskiego członka jego orkiestry

Aktualizacja: 2007-12-18 1:32 pm

Światowej sławy dyrygent Daniel Barenboim skrytykował Izrael za uniemożliwienie jednemu z muzyków, członków jego orkiestry przejście do strefy Gazy na koncert.

Berenboim, powiedział, że grupa 20 muzyków z Anglii, Stanów Zjednocznonych, Francji i Niemiec oraz jeden Palestyńczyk, otrzymali zgodę władz izraelskich na podróż do Gazy, gdzie w jednym z barokowych kościołów miał się odbyć koncert w ramach festiwalu muzyki barokowej. Na granicy przepuszczono wszystkich uczestników, z wyjątkiem Palestyńczyka, którego zatrzymano mówiąc że nie posiada on specjalnej przepustki. Grupa w ramach solidarności czekała razem z Palestyńczykiem przez siedem godzin, co doprowadzilo do odwołania koncertu.

“Koncert muzyki barokowej w rzymsko-katolickim kościele w Gazie, jak wszyscy wiemy nie ma nic wspólnego z [zagrożeniem] bezpieczeństwa, a mógł przynieść wiele radości ludziom, którzy żyją w tak trudnych warunkach” – powiedział Borenboim.

Daniel Borenboim, argentyński Żyd wychowany w Izraelu, znany jest z surowej krytyki władz Izraela i wspiera organizacje humanitarne i kulturalne Autonomii Palestyńskiej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1485 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]