Rumunia odsłaniając Pomnik Holokaustu, “przyznaje się do swojej roli w Holokauście”

Aktualizacja: 2009-10-11 10:32 am

8 października br. odsłonięto kolejny “pomnik Holokaustu” – tym razem w Bukareszcie. Podczas ceremonii, prezydent Rumunii, Traian Basescu wypowiedział wielce znaczące słowa “przyjmujące winę Rumunii” za “udział w wymordowaniu Żydów i Cyganów”.

Rumunia, należąca od 1940 roku do państw Osi, nie uznawała aż do 2003 roku swojej roli w wysiedlaniu Żydów oraz do przeprowadzenia przypadków egzekucji. Według raportu Elie Wiesela, żydowskiego szowinisty, laureata Nagrody Nobla, znanego również z wprowadzanych w swoich książkach kłamliwych wersji wydarzeń II Wojny Światowej, rząd rumuński miał dokonać ludobójstwa “380 tysięcy Żydów”. Liczba przedstawiona przez Wiesela nie ma większego pokrycia w faktach.

Przyznanie po tylu latach rządu rumuńskiego do mającego mieć miejsce “ludobójstwa Żydów”, stanowi pierwszy i zasadniczy krok na drodze ściągania różnego rodzaju tzw. kompensacji wojennnych. Decyzja ta wpisuje się masową akcję niektórych środowisk żydowskich wywierających presje na różne kraje świata w ramach tzw. Przemysłu Holokaustu.

Jednym z szantażowanych państw jest Polska, od której środowiska żydowskie domagają się 64 miliarów dolarów “odszkodowania”.


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Haaretz
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14651 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]