Franciszkanie zeszli na psy

Aktualizacja: 2009-10-5 2:31 pm

Gazeta Wyborcza informuje:

Jak Święty Franciszek mówił do zwierząt, to one słuchały. Zobaczymy, jak zareagują na organistę – tymi słowami rozpoczęła się wczoraj msza w kościele przy ul. Kokosowej na Ursynowie.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt specjalne nabożeństwo “dla braci mniejszych” w świątyni pw. bł. Edmunda Bojanowskiego zorganizował tam miesięcznik “Cztery Łapy”. Stawili się też sami bracia mniejsi, czyli franciszkanie, którzy świętują 800-lecie utworzenia swojego zakonu.

Na mszę ze swoimi pupilami przyszło kilkadziesiąt osób. Były psy, koty, chomiki i świnki morskie. – Czy jest też zapowiadany wąż boa? – zapytał przezornie ksiądz prowadzący mszę. Węża nie było, ale jako jeden z pierwszych stawił się wyżeł Maksio. – Ma dopiero parę miesięcy, więc to nasza pierwsza wspólna msza – podkreślała jego właścicielka Elżbieta Kołodziejczyk. Przyjechała tu specjalnie z drugiego końca miasta. – Kiedyś takie msze były też na Kamionku, ale wtedy nie miałam jeszcze psa – dodała.

Pierwszy raz uczestniczyli w niej też Regina i Andrzej Łuszczyńscy. Przyszli z jamniczką Klunią i kotem Felusiem. – Klunię zawsze biorę na święcenie na Wielkanoc. Chowam ją pod kurtką, a łepek wystawiam pod kropidło. Teraz mogę z nią przyjść oficjalnie – cieszył się pan Andrzej.

W czytaniu podczas mszy wzięła udział aktorka Paulina Holtz, która angażuje się w obronę praw zwierząt. Ale wśród szczekających czworonogów ciężko było cokolwiek usłyszeć. Niektórzy wierni na ich widok wycofywali się w przerażeniu. Siłą rzeczy w kościele szybko zapanowała atmosfera piknikowa. Ksiądz nawoływał: – Bracia mniejsi mają prawo głosu, ale my mimo wszystko spróbujmy kontemplować.

Czy dożyję czasów, gdy Biskupi zakażą organizowania podobnych szopek we wnętrzach kościołów, podczas Mszy świętej?


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Napisal Dextimus - Kronika Novus Ordo -- [Org. tytuł: « franciszkanie zeszli na psy»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14552 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]