Światowej sławy architekt brytyjski zmuszony do odcięcia się od palestyńskiej organizacji architektów

Aktualizacja: 2006-03-6 12:00 am

Światowej sławy brytyjski architekt Lord Richard Rogers, który pracuje właśnie nad projektem przebudowy nowojorskiego centrum wystawowego Jacob Javits Center, celem utrzymania swojej pracy zmuszony został do odcięcia się od związków z palestyńską grupą architektów Architects and Planners for Justice in Palestine, po tym jak porównała ona działanie firm budowlanych operujących na Zachodnim Brzegu, do sposobu w jaki operowały firmy budowlane w Południowej Afryce w okresie apartheidu. Co najmniej dwóch nowojorskich polityków domagało się od Lorda Rogers odcięcia się od palestyńskiej organizacji profesjonalistów i zerwania z nią związków. W poniedziałek Lord Rogers oświadczył, że zrywa związki z organizacją Architects and Planners for Justice in Palestine, oraz że popiera budowę Muru Bezpieczeństwa, a także wezwał Hamas do uznania państwa Izrael.


KOMENTARZ BIBUŁY: Być może COŚ Państwo przeoczyli w tej wiadomości. Najważniejsze jest w tej depeszy agencji izraelskiej JTA określenie: “Celem utrzymania swojej pracy”. Tak, tak – Lord Rogers straciłby pracę, gdyż ma związki profesjonalne nie z tymi z kim powinien. Pamiętajmy, że dzieje się to na “wolnym Zachodzie”, w “wolnej Ameryce”. Jak widać, są “równi i równiejsi”. Te “równiejsze” wrogie siły działają brutalnie z całą otwartością i w biały dzień bezczelnie szanatażują ludzi.


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=138 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]