Nacjonalistyczna „Swoboda” przeciwko „Rajdowi Katyńskiemu” w Hucie Pieniackiej

Aktualizacja: 2009-09-9 5:38 pm

Свобода” вимагає заборонити в’їзд в Україну особам, які загострюють україно-польські стосунк
Всеукраїнське об’єднання “Свобода” ухвалило заяву щодо подій у с. Гута Пеняцька

„Swoboda” uchwaliła oświadczenie co do wydarzeń w byłej wiosce Huta Pieniacka z 31 sierpnia 2009 roku. W oświadczeniu, adresuje się Prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Juszczence, Ministrowi Spraw Zagranicznych Ukrainy, Głowie Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, Głowom Lwowskiej obwodowej administracji i Lwowskiej, że:

31 sierpnia 2009 r. na terytorium, Huty Pieniackiej do Hołubicy wiejskiej rady rejonu Lwowskiego obwodu (była wieś. Huta Pieniacka) odbyło się masowe przedsięwzięcie, w którym uczestniczyli ponad 200 obywateli Republiki Polska, wśród nich – więcej 100 motocyklistów.

Należy wskazać, że o to masowe przedsięwzięcie na terytorium Huty Pieniackiej nie były powiadomione ukraińskie narządy państwowej władzy i miejscowego samorządu. Oprócz owego, poprzedniego dnia na terytorium byłej wsi bez odpowiednich uzgodnień są ustalone metalowe krzyże.

Jak stanęło wiadomo z polskich Mediów, celem przedsięwzięcia były odwiedziny Huty Pieniackiej- “polskiej wsi, mieszkańcy której 65 lat po temu byli zamęczeni przez ukraińskich bandytów z UPA i Dywizji SS Galizien (Hałyczyna), a wieś została spalona. Taki los spotkał tysiące polskich wsi …”

„Swoboda” zmartwiona jest tym, że przedsięwzięcie pod nazwą ”Rajd Katyński było zorganizowane w celu wykrzywienia historii ukraińsko-polskich stosunków, tłoczy antyukraińską histerię, zboczenia prawdomównych faktów okupacyjnej polityki Polski, przemilczania przestępstw Armii Krajowej i innych polskich wojskowych (formacji) kształtowań, które działały przeciw ukraińskiej ludności.

Ogólnoukraińskie zjednoczenie „Swoboda” żąda:

1) nie dopuścić do przeprowadzenia podobnych przedsięwzięć antyukraińskich skierowywanych na terytorium Ukrainy i zabronić wjazdu na terytorium państwa osobom czy organizacjom, które przeprowadzają antyukraińską działalność i obostrzają polsko- ukraińskie stosunki.

2) nie przyznawać koncesje w ustalonym ustawodawstwem Ukrainy trybu na przeprowadzenie masowych przedsięwzięć obywatelom czy organizacjom Republiki Polski w Hucie Pieniackiej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13737 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]