Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu w sprawie "Marszu równości"

Aktualizacja: 2007-11-18 4:40 pm

Kuria Metropolitalna w Poznaniu wyraża dezaprobatę wobec „Marszu Równości”, który przeszedł ulicami miasta Poznania 17 listopada 2007 roku. Zgorszenie budzi zwłaszcza fakt rozpoczęcia tej manifestacji pod Poznańskimi Krzyżami, pomnikiem, który przywołuje chrześcijańskie wartości i dla wielu ludzi jest miejscem świętym – czytamy w oświadczeniu Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu w sprawie „Marszu równości”


Kuria Metropolitalna w Poznaniu wyraża dezaprobatę wobec „Marszu Równości”, który przeszedł ulicami miasta Poznania 17 listopada 2007 roku. Zgorszenie budzi zwłaszcza fakt rozpoczęcia tej manifestacji pod Poznańskimi Krzyżami, pomnikiem, który przywołuje chrześcijańskie wartości i dla wielu ludzi jest miejscem świętym.

Organizatorzy marszu po raz kolejny powoływali się na hasło tolerancji. Pojęcie to, całkiem zasadne w odniesieniu do poszanowania godności każdego człowieka, nie może być stosowane w celu akceptacji moralnego zła, a czyny homoseksualne są niewątpliwie złem moralnym (por. Katechizm Kościoła Katolickiego, nr 2357).

Problem ten zauważyła Rada Społeczna działająca przy Arcybiskupie Poznańskim, stwierdzając: „Dla poparcia legalizacji związków homoseksualnych nie można powoływać się na zasadę szacunku i niedyskryminacji wobec każdej osoby. (…) Nieprzyznanie statusu społecznego i prawnego małżeństwa formom życia, które nie są i nie mogą być małżeńskimi, nie tylko nie przeciwstawia się sprawiedliwości, ale jest przez nią wręcz wymagane” (Oświadczenie w kwestii homoseksualizmu, 7 listopada 2005 r.).

Kościół, choć troszczy się o poszanowanie godności każdego człowieka i wielokrotnie z szacunkiem wypowiadał się na temat osób o skłonnościach homoseksualnych, nie może się zgodzić z publicznym zachęcaniem do sposobu życia, który jest sprzeczny z zasadami prawa naturalnego.

ks. dr Maciej Szczepaniak
Rzecznik Prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu

Za: wiara.pl

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

 

CZYTAJ:

 

CZYTAJ o mafii homoseksualnej, która zawładnęła Kościołem w USA:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1373 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]