Biskup diecezji Portsmouth popiera kampanię legalizacji buderli

Aktualizacja: 2007-11-12 12:00 am

Biskup diecezji Portsmouth – bp Crispian Hollis, popiera kampanię legalizacji buderli.

Biskup Hollis [aby nie bylo wątpliwości, biskup Rzymsko-katolicki] przyłączył się do kampanii prowadzonej przez “Instytut Kobiet”, który domaga się legalizacji domów publicznych w Portsmouth.

“Jeśli spojrzysz pragmatycznie i stwierdzisz, że prostytucja istnieje, to wydaje mi się, że powinniśmy zapewnić jej dobrą regulację celem zapewnienia warunków zdrowotnych osób, które są z tym związane, oraz bezpieczeństwa tych pań.” – powiedział biskup Hollis. “Nie oznacza to, że w jakikolwiek sposób aprobujemy prostytucję. Byłbym bardziej szczęśliwszy, gdyby nie było prostytucji w Portsmouth, ale ona będzie istniała niezależnie od tego cokolwiek byśmy nie robili, tak jak istnieje od niepamiętnych czasów. Zatem wydaje mi się, że powinniśmy być realistyczni w tej sprawie.” – dodał biskup Hollis w wywiadzie dla pisma Portsmouth News.

Decyzje i komentarz biskupa zostały przyjęte z radością przez środowiska wspierające prostytucję, w tym przez Rachel Frost, rzecznika prasowego “Międzynarodowych Związków Zawodowych Pracowników Seksu” – International Union for Sex Workers.


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1360 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]