Obama osiągnął sukces dzięki skrajnej lewicy?

Aktualizacja: 2009-08-24 11:51 am

W 1996 roku Barack Obama został wybrany senatorem stanu Illinois m.in. dzięki poparciu skrajnie lewicowej Nowej Partii. Lewacy byli nim tak zachwyceni, że nie musiał nawet wstępować w ich szeregi, aby zyskać ich poparcie.

– Nasza komisja spotkała się z Obamą, by sprawdzić, czy jego poglądy na temat minimum socjalnego i podobnych reform są takie, jak nasze – powiedział były maoista i działacz Nowej Partii Carl Davidson. – Uznaliśmy, że się zgadzamy i mogliśmy poprzeć go jako naszego kandydata w Partii Demokratycznej – dodaje aktywista.


WorldNetDaily publikuje skany z biuletynu ugrupowania, na których można przeczytać m.in. gratulacje dla Obamy, który wygrał prawybory Partii Demokratycznej na senatora stanu Illinois. Na jednym ze zdjęć pozuje z liderami NP.

Nowa Partia powstała w 1992 roku, by pomagać mniejszym skrajnie lewicowym ugrupowaniom i politykom oddziaływać na wydarzenia polityczne w USA. Robiła to poprzez popieranie odpowiednich dla niej kandydatów w wyborach. Jej postulatami były m.in pełne zatrudnienie, gwarantowany dochód minimalny dla dorosłych, pakiet socjalny zawierający dostęp do służby zdrowia, odpoczynku i dożywotni dostęp do edukacji, a także programy dążące do równouprawnienia płci.

Obama nie wstąpił do stronnictwa. Powód? – Pod koniec naszego spotkania stwierdziliśmy po prostu, że nie ma takiej potrzeby, gdyż we wszystkich ważniejszych kwestiach jego program i Nowej Partii były właściwie identyczne – mówi Davidson portalowi WorldNetDaily. Politykowi nie wydaje się jednak, by Obama uważał się za socjalistę. – On jest i był liberalnym Demokratą i organizatorem społeczności lokalnej – twierdzi.

sks/WND

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13219 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]