Kardynał Keeler: Izrael potrzebuje budowy mostów a nie Muru!

Aktualizacja: 2005-12-25 12:00 am

Kardynał William Keeler z Archidiecezji Baltimore podczas homilii udzielonej w czasie Pasterki w Katedrze pw. Św. Maryi Naszej Królowej (St. Mary Our Queen) w Baltimore, powiedział, że Ziemia Święta potrzebuje pokoju i że Izrael musi budować mosty a nie Mur. Mówiąc: „Izrael potrzebuje budować mosty, a nie Mur”, kardynał Keeler miał na uwadze niepokój na Bliskim Wschodzie i nawiązywał do budowanej przez państwo Izrael Wielkiego Muru odgradzającego Izrael od państwa Palestyńskiego.KOMENTARZ BIBUŁY: Kardynał Keeler znany jest jako słaby mówca i bardzo rzadko zabiera głos w sprawach politycznych. Tak odważne oświadczenie, na dodatek  wypowiedziane w obecności tak wielu słuchaczy (właśnie: słuchaczy, gdyż trudno mówic tutaj o wiernych, widząc, iż katedra ta w inne niedziele i święta świeci pustkami, a więc zaludnia się nominalnymi katolikami raz-dwa razy do roku), można tłumaczyć tylko pewną tendencją: w tym samym bowiem czasie potępienie działań Izraela padło podczas Pasterki w Ziemii Świętej, a więc ta “odwaga” kosztowała dużo mniej.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]