Izrael: Aresztowanie Żyda malującego na synagodze napisy: “Śmierć ortodoksom”

Aktualizacja: 2009-08-17 3:28 pm

“Żydowski mieszkaniec miasta Peki’in HeHadasha położonego w północnym Izraelu, został aresztowany w niedzielę [16 sierpnia br.] pod zarzutem malowania na ścianie synagogi napisu: ‘Śmierć Charedim’ [ortodoksyjnym Żydom]” – informuje w krótkim, jednozdaniowym komunikacie izraelska agencja YNet.

Nie jest to pierwszy przypadek złapania na gorącym uczynku osób malujących różnego rodzaju antysemickie napisy, osób które okazały się być Żydami. Ostatni przypadek potwierdza jedynie wypowiadaną wielokrotnie przez samych Żydów myśl, że nie są oni w stanie żyć bez antysemityzmu – prawdziwego, sztucznego czy też prowokowanego – gdyż stanowi on znakomity materiał scalający Diasporę. Gdy brakuje incydentów antysemickich, sami wychodzą oni doprawiając odpowiednie napisy. Media mają się wtedy czym zajmować i opowiadać o “zagrożeniu antysemityzmem”, sypią się granty dla obrońców “uciskanych mniejszości” i różnych pozarządowych organizacji “nadzorujących i monitorujących treści ksenofobiczne, antysemickie…”, etc.
Interes kwitnie.

Jako wstydliwy temat, izraelskie media informują o zaistnieniu incydentu, ograniczając się jednak tylko do jednozdaniowego komunikatu.


ZOB. RÓWNIEŻ:

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Ynet News
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12843 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]