- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Archidiecezja w Turynie organizuje antyhalloween

Swoisty antyhalloween zamierzają zorganizować 31 października księża z archidiecezji w Turynie – pisze w piątek wychodzący w tym mieście dziennik "La Stampa".

Święto nazywać się będzie Noc Świętych i Tajemnicy, a w jego trakcie dzieci i dorośli, przebrani za anioły mają rozdawać białą czekoladę.

Uliczne obchody święta mają być odpowiedzią na krytykowane przez Kościół katolicki, a coraz popularniejsze wśród włoskich dzieci i młodzieży obrzędy, związane z halloween. Zamiast nocy duchów, horrorów i przerażających kostiumów oraz straszenia przechodniów ma być radośnie, pogodnie i – jak zauważa gazeta – wręcz anielsko.

Dzieci nie będą domagać się słodyczy od dorosłych, ale będą je rozdawać. Wraz z ubranymi na biało animatorami zabawy będą zachęcać do udziału w Nocy Świętych i Tajemnicy, którą zakończy msza święta i modlitwa do świtu w kościele pod wezwaniem świętej Pelagii.

Diecezjalną inicjatywę poparło wiele stowarzyszeń katolickich z Turynu.

"La Stampa" przypomina jednocześnie, że przed rokiem w reakcji na obchody halloween arcybiskup Turynu kardynał Severino Poletto mówił w kazaniu w uroczystość Wszystkich Świętych, że jego podniosła atmosfera jest "profanowana przez próby wciśnięcia pogańskich i celtyckich obrządków do wiary chrześcijańskiej".

PAP/Wyroi | prawy.pl

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]