Archidiecezja w Turynie organizuje antyhalloween

Aktualizacja: 2007-10-19 12:00 am

Swoisty antyhalloween zamierzają zorganizować 31 października księża z archidiecezji w Turynie – pisze w piątek wychodzący w tym mieście dziennik "La Stampa".

Święto nazywać się będzie Noc Świętych i Tajemnicy, a w jego trakcie dzieci i dorośli, przebrani za anioły mają rozdawać białą czekoladę.

Uliczne obchody święta mają być odpowiedzią na krytykowane przez Kościół katolicki, a coraz popularniejsze wśród włoskich dzieci i młodzieży obrzędy, związane z halloween. Zamiast nocy duchów, horrorów i przerażających kostiumów oraz straszenia przechodniów ma być radośnie, pogodnie i – jak zauważa gazeta – wręcz anielsko.

Dzieci nie będą domagać się słodyczy od dorosłych, ale będą je rozdawać. Wraz z ubranymi na biało animatorami zabawy będą zachęcać do udziału w Nocy Świętych i Tajemnicy, którą zakończy msza święta i modlitwa do świtu w kościele pod wezwaniem świętej Pelagii.

Diecezjalną inicjatywę poparło wiele stowarzyszeń katolickich z Turynu.

"La Stampa" przypomina jednocześnie, że przed rokiem w reakcji na obchody halloween arcybiskup Turynu kardynał Severino Poletto mówił w kazaniu w uroczystość Wszystkich Świętych, że jego podniosła atmosfera jest "profanowana przez próby wciśnięcia pogańskich i celtyckich obrządków do wiary chrześcijańskiej".

PAP/Wyroi | prawy.pl

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1282 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]