Bp Dajczak nie popiera protestów przeciwko koncertowi Madonny

Aktualizacja: 2009-08-13 11:30 am

Biskup koszaliński Edward Dajczak nie popiera protestów organizacji, które domagają się odwołania koncertu Madonny 15 sierpnia w Polsce. – Nie ma sensu robić z tego koncertu wojny domowej, bo tylko się go bardziej promuje – stwierdził.


Bp Edward Dajczak.

Bp Edward Dajczak.

Opiekun duchowy Przystanku Jezus odniósł się w ten sposób do protestów m.in. Stowarzyszenia Kultury Chrzescijańskiej im. ks. Piotra Skargi i Komitetu Obrony Wiary i Tradycji Narodowych „Pro Polonia”. Ordynariusz nie popiera koncertu, ale stwierdza, że debata o występie piosenkarki to „popadanie w skrajność”, gdyż “jedni mówią, że świętowanie w Polsce jest zbyt poważne, a drudzy twierdzą, że jak to stracimy, to co zostanie?” – powiedział w wywiadzie dla KAI.

Biskupowi nie podoba się również pomysł odprawiania Mszy św. obok trwającego koncertu. – Z Mszy świętej nie robi się karty przetargowej i nie odprawia się tam, gdzie ludzie nie chcą – stwierdził hierarcha.

MaRo/Newsweek.pl


KOMENTARZ BIBUŁY: Zaszkodziły opary Woodstocku?

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12651 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]