Konferencja Fałszerzy Katolickich USA

Aktualizacja: 2007-10-8 12:00 am

Wszyscy zdążyliśmy się już przyzwyczaić do niechlujnych tłumaczeń tekstów urzędowych (łacińskich) różnych dokumentów na języki narodowe. Przekłamane i niestaranne tłumaczenia oraz olewanie prawdziwej treści dokumentów i żyrowanie dowolnego głupstwa "duchem soboru" to immanentne cechy Kościoła posoborowego.

Konferencja Episkopatu USA w swojej degrengoladzie idzie jednak dalej – a mianowicie fałszuje już nawet teksty urzędowe (łacińskie)! Oto najświeższy przykład:

Na serwerze Stolicy Apostolskiej możemy zapoznać się z oficjalnym urzędowym tekstem motu proprio Summorum Pontificum:


Art. 5. § 1. W parafiach, w których jest stale (continenter) obecna grupa wiernych przywiązanych do wcześniejszej tradycji liturgicznej, niech proboszcz chętnie przyjmie ich prośby o odprawianie Mszy świętej według obrzędu Mszału Rzymskiego ogłoszonego w 1962…

A teraz spójrzmy na wersję niby tego samego dokumentu, znajdującą się na oficjalnej stronie Konferencji Episkopatu USA:


Art. 5. § 1. W parafiach, w których jest obecna stabilna (stabiliter) grupa wiernych przywiązanych do wcześniejszej tradycji liturgicznej, niech proboszcz chętnie przyjmie ich prośby o odprawianie Mszy świętej według obrzędu Mszału Rzymskiego ogłoszonego w 1962…

Niby drobna różnica, ale ta z pozoru nieistotna "popsujka" umożliwi zapewne w USA masowe odmowy celebracji Mszy świętych dla grup, które są "niestabilne", bo np. raz jest 15 osób, raz są 3, a kiedy indziej znowu będzie ich 10.

Cui bono?

 

Napisał Dextimus dnia 9.10.07

 

Za: KRONIKA NOVUS ORDO

 

Drukuj Drukuj

Zgłoś błąd na stronie

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1253 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]