Aborcja i eugenika: nowy kolonializm?

Aktualizacja: 2021-01-24 7:29 pm

Kanadyjski rząd na czele z premierem Justynem Trudeau na czele nie jest lepszy od potęg z czasów kolonialnych – twierdzi Obianuju Ekeocha, urodzona w Nigerii pisarka i filmowiec. Uważa ona, że kanadyjskie inicjatywy pomocowe służą wmuszaniu w afrykańskie społeczeństwa nacechowanych ideologicznie programów, niezgodnych z ich wartościami i kulturą.

W wywiadzie, udzielonemu na potrzeby filmu Obsessed: Canada’s Coercive Diplomacy, Ekeocha podsumowuje, że najlepszym dowodem na tego typu praktyki są starania zmierzające do zmniejszania zaludnienia kontynentu pod przykrywką walki z ubóstwem: Kanada, angażując miliardy dolarów, promuje aborcję i antykoncepcję, z kolei rząd współpracuje z organizacjami pokroju Marie Stopes International i Pathfinder International. Najbardziej zastanawiające jest to, że do tego rodzaju kampanii używa się funduszy przeznaczonych pierwotnie na ochronę zdrowia matek i dzieci.

„Rząd Kanady – ciągnie dalej Ekeocha – bardzo chętnie i jasno stwierdził, że poczyni wszelkie możliwe wysiłki by sprawić, że aborcja będzie dostępna i wykonywana we wszystkich krajach, do których docierają przyznawane przezeń fundusze”. Celem tego typu działań jest chęć kontroli liczebności populacji w Afryce, a także wprowadzenie polityki reprodukcyjnej opartej o eugenikę. „Tak naprawdę oni po prostu odkurzyli stary pomysł, czy też ideologię, dokonali jej recyklingu, wyprali ją, upiększyli językiem przywodzącym na myśl coś dobrego (…): postęp i wzrost społecznego znaczenia kobiet, co (…) ma pomóc uwolnić potencjały – jak słyszymy w czasie wykładu w ramach TedTalk, wygłoszonego przez żonę Bila Gatesa”.

Ekeocha podkreśliła, że Afrykanie nie życzą sobie obcych, którzy przyjeżdżają do ich krajów by pouczać ich dzieci o sprawach związanych z płcią i seksem – zwłaszcza, że poglądy tych ludzi nie są zgodne z moralnością społeczeństw zamieszkujących Czarny Ląd.

Za: lifesitenews.com

(MM)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=122419 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]