Nowojorskie grupy żydowskie otrzymały większość federalnych grantów na “zabezpieczenie przed terroryzmem”

Aktualizacja: 2007-10-1 12:00 am

Żydowskie grupy z rejonu nowojorskiego otrzymały większość z przyznanych na rok 2007 przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego grantów na zwiększenie bezpieczeństwa organizacji lokalnych.

Na rok 2007 Departament Homeland SecurityDHS przyznał organizacjom żydowskim 24 miliony dolarów w ramach programu Urban Areas Security Initiative Nonprofit Security Grant Program, czyli większość większość z 308 dostępnych grantów. Jak stwierdza DHS, organizacje żydowskie są bardziej narażone na potencjalne ataki terrorystyczne.

Jest rzeczą charakterystyczną, że przyznawanie tego typu grantów odbywa się na podstawie niepublikowanych, utajnionych danych, a przez to niemożliwych do weryfikacji.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1224 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]