Bezsensowne kąsanie PiS-u: Doniesienie o znieważeniu prezydenta USA przez R.Sikorskiego

Aktualizacja: 2009-07-31 1:14 pm

Do częstochowskiej prokuratury okręgowej wpłynęło w poniedziałek doniesienie posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Chodzi o wypowiedz Sikorskiego na temat prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy. Girzyński chce zbadania, czy szef resortu spraw zagranicznych nie znieważył prezydenta USA z powodu przynależności rasowej.

Informacje o wpłynięciu zawiadomienia potwierdził rzecznik prokuratury Tomasz Ozimek. Jak napisał Girzyński, minister Sikorski miał w listopadzie 2008 r. na półoficjalnych spotkaniach żartować, że Obama ma polskie korzenie, bo jego dziadek zjadł kiedyś w Afryce polskiego misjonarza.

Poseł PiS domaga się zbadania, czy szef resortu spraw zagranicznych nie złamał w ten sposób art. 257 Kodeksu karnego. Mówi on m.in. o publicznym znieważeniu osoby lub grupy z powodu przynależności narodowej, etnicznej lub rasowej.

Częstochowscy prokuratorzy nie wiedza, dlaczego doniesienie trafiło właśnie do ich jednostki. Śledczy przeprowadza teraz postępowanie sprawdzające.

2009-07-27 20:29:14


KOMENTARZ BIBUŁY: Czy naprawdę PiS nie może znaleźć sobie nic lepszego na stworzenie jakiegoś zawirowania pijarowskiego? Po co ta szopka, panowie? Tyle ważnych rzeczy dzieje się na świecie, a tutaj wyciągacie jakieś stare śmieci celem politycznej, śmiesznej walki z przeciwnikami? A gdzie jest ten PiS gdy np. urzędnicy państwa Izrael znieważają Polaków? Nie tyle żadne wnioski nie wpływają do sądów, lecz nawet nikt nie piśnie na te tematy słowa. No, ale jeśli ich honorowy guru w Pałacu Prezydenckim zapala co roku Menorę wraz z przedstawicielami najbardziej zajadłych antykatolików i anty-Polaków, to trzeba uciekać się do innych chwytów aby podbić swoje poparcie.
I jeszcze jedno: jeśli z wykorzystaniem antypolskich sił sprawie tej nadany będzie rozgłos medialny, w tym szeroki rozgłos międzynarodowy, to nikt nie będzie w stanie za granicą rozróżnić co tak naprawdę dzieje się w tej dziwnej i odległej Polsce, lecz zapamięta jedno: Polacy to rasiści. Zapamięta, że wszyscy Polacy to rasiści, tak jak już doskonale pamięta, iż ci obrzydliwi Polacy wyssali antysemitzm z mlekiem matki. Pewne koła, które tylko czekają na takie właśnie przedstawienie Polaków en masse, już zaciereją być może ręce aby z tego procesiku skorzystać. Zatem, panowie z PiSu, dalej dokładać do tego ognia. I nie oszukujmy się, że chodzi Wam rzekomo o obronę Baracka Hussejna Obamy, lecz po prostu wykorzystujecie jakieś stare, odgrzewane kotlety do populistycznej polityki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Polskie Radio - Chicago -- [Org. tytuł: «Doniesienie o znieważeniu prezydenta USA»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12005 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]