Radość w Radości

Aktualizacja: 2009-07-27 9:13 pm

Łukasz Szydłowski, polski ksiądz Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X, który niedawno przyjął święcenia w seminarium tego instytutu w Zaitzkofen został skierowany do pracy duszpasterskiej w Polsce. Wiadomość taka została przekazana wiernym związanym z przeoratem Bractwa w warszawskiej Radości. Pracę duszpasterską w naszym kraju podejmie także ks. Marian Kowalski FSSPX, pochodzący z Berlina potomek tamtejszej Polonii.


Na Fotografii: Ks. Szydłowski ze swoim przełożonym, ks. Karlem Stehlinem.

___________________________

Do tekstu dotyczącego święceń w Zaitzkofen, do części poświęconej pracy duszpasterskiej Bractwa w Polsce, wkradło się kilka błędów. Korzystam z okazji, by je sprostować: oczywiście ks. Królikowski IBP ma na imię Leszek, a nie Rafał; odejście ks. Rafała Trytka z Bractwa nastąpiło w wyniku jego decyzji, a nie decyzji jego przełożonych; w źródłowym mailu przeczytałem „że nie ma w zwyczaju, by neoprezbiterzy w najbliższym czasie po święceniach posługiwali na terenie, z którego pochodzą” i taką informację zawarłem w poście nieco bezrefleksyjnie termin „teren” rozciągając na cały nasz kraj. W rzeczywistości wielokrotnie było inaczej i księża/bracia/siostry byli kierowani do Polski bezpośrednio po przyjęciu święceń, czy złożeniu ślubów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11794 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]