Pogrobowcy Stalina atakują Polskę

Aktualizacja: 2009-07-25 3:07 pm

Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej protestowała pod polską ambasadą w Moskwie. Lewicowcom nie podoba się, że OBWE zrównało ze sobą stalinizm i nazizm.

– Antykomunizm nie przejdzie – głosił jeden z transparentów pogrobowców Stalina. Komuniści uważają, że zrównanie stalinizmu i nazizmu jest bezzasadne. Twierdzą, iż ZSRR poniósł największe straty ludnościowe w czasie II wojny światowej i gdyby nie udział Armii Czerwonej w walkach z Niemcami, Europa nie miałaby szans na wolność.

Logo Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej.

Logo Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej.

Zgromadzenie Parlamentarne Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie przyjęło rezolucję 3 lipca. Na wniosek przedstawicieli Litwy i Słowenii ustanowiło 23 sierpnia dniem pamięci ofiar stalinizmu i nazizmu. Pomysłowi sprzeciwiała się Rosja, Francja i Grecja.

Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej to kontynuacja Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. Jest największą opozycyjną siłą w Rosji, w ostatnich wyborach do Dumy zdobyła 11,6 proc. głosów i 57 mandatów (na 450). Jednak w sprawie obrony totalitaryzmu mówi jednym głosem z rządem.

sks/Polskieradio.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11673 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]