Prezent Merkel dla Polaków. Syn adiutanta Hitlera będzie ambasadorem w Warszawie!

Aktualizacja: 2020-07-23 9:33 am

Arndt Freytag von Loringhoven może zostać nowym ambasadorem Niemiec w Polsce. Kim właściwie jest syn adiutanta Adolfa Hitlera?

Były wiceszef niemieckiej Federalnej Służby Wywiadowczej Arndt Freytag von Loringhoven ma zostać nowym ambasadorem RFN w Polsce. Wcześniej był m.in. ambasadorem Niemiec w Czechach.

Von Loringhoven w przeszłości był również zastępcą sekretarza generalnego NATO ds. wywiadu i bezpieczeństwa. Jednak oprócz wieloletniej służbie w niemieckim wywiadzie ambasador ma też mroczne tajemnice.

Jego ojciec Bernd von Freytag-Loringhoven był ostatnim adiutantem Adolfa Hitlera. Do niemal samego końca przebywał z wodzem III Rzeszy w bunkrze w Berlinie.

Brend pod koniec wojny został aresztowany i był jeńcem armii brytyjskiej. Nie został uznany za zbrodniarza wojennego.

Po wojnie został wydawcą, a później wstąpił do Bundeswehry. W szybko osiągnął stopień generała oraz awansował na zastępcę Generalnego Inspektora Sił Zbrojnych.

Arndt Freytag von Loringhoven powinien przybyć do Warszawy 29 lipca, czyli już za parę dni.

– Z jednej strony przysyłanie osoby o takich korzeniach, nie tylko ze względu na ojca, ale przede wszystkim zanurzenie w służbach specjalnych, mi się nie podoba. Ale z drugiej strony skoro Rosjanom się to nie podoba, to może jest to dobry kandydat. Przecież Rosjanie nie po to piszą wszystkie te artykuły, aby jakość niemieckich ambasadorów w Polsce rosła, ale wręcz przeciwnie – ocenił dr Tomasz Sommer.

Źródło: NCzasTV

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

taro
makrela wychodzi z zalozenia,ze ktos musi generalna gubernie kontrolowac.

Tacitus
A nie właściwiej byłoby mianować ambasadorem potomka Franka, gubernatora GG?

Uther Lightbringer
Podejrzewam, że mężczyzna ten będzie odpowiednikiem „Źorżety”, tyle, że w niemieckim wydaniu.

Sontag
Sommer moim zdaniem to albo gosc o ograniczonych zdolnosciach intelektualnych, albo sowiecka wtyka. Kolejny raz podpiera sie w komentarzach sowieckimi pomyslami na polska polityke. Nie wie, ze sowieci i szwaby zaqwsze wspolnie grali do polskiej bramki? Mam takie nieodparte wrazanie, ze niektorzy byliby sklonni dosc slono zaplacic za takie wlasnie przedstawianie sprawy.

Za: Najwyższy Czas! (23 lipca 2020) -- [Org. tytuł: «Prezent Merkel dla Polaków. Syn adiutanta Hitlera będzie ambasadorem w Warszawie! [VIDEO]»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115600 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]