Izraelskie myśliwce na amerykańskim niebie ćwiczą “powietrzną wojnę”

Aktualizacja: 2009-07-16 9:46 pm

Izraelskie samoloty F-16C wezmą udział we wspólnych ćwiczeniach amerykańsko-izraelskich Red Flag Excercise przeprowadzanych w amerykańskich bazach i w amerykańskiej przestrzeni powietrznej.

W 11-dniowych ćwiczeniach wezmą udział 62 samoloty, w tym myśliwce typu F-16C, F-16CJ, F-16CG i F-15C/D oraz samoloty pomocnicze, wywiadowcze i latające cysterny, z baz wojskowych z Nevady, Idaho, Ohio, Południowej Karoliny, Oklahomy i stanu Waszyngton.

Około 50 samolotów będzie startowało dwa razy dziennie z bazy wojskowej w Nellis w Nevadzie i będą prowadziły “ćwiczenia wojny powietrznej z udziałem dużych grup samolotów” – informuje Air Force Times, profesjonalny periodyk związany z amerykańskimi siłami powietrznymi US Air Force.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Air Force Times
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11553 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]