Sejm odrzucił kandydaturę ks. Isakowicza-Zaleskiego do komisji ds. pedofilii

Aktualizacja: 2020-07-15 5:31 pm

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie będzie członkiem w komisji ds. pedofilii. Jego kandydatura została odrzucona głosami części PiS, KO i Lewicy. Za kandydaturą kapłana głosowała mniejszość PiS, PSL-Kukiz’15, Konfederacja oraz trzech posłów KO. Sam ks. Isakowicz-Zaleski uważa, że głosowanie to wynik „sojuszu ołtarza z tronem”.

Kandydaturę ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego do komisji ds. pedofilii zgłosili posłowie Koalicji Polskiej (PSL-Kukiz’15) oraz Konfederacji. „Nie miałem złudzeń, co do wyniku głosowania, bo wierchuszka PiS musiała odwdzięczyć się władzom polskiego Kościoła za ustawiczne poparcie polityczne” – ocenił głosowanie kapłan.

W kluczowym głosowaniu przeciwko niemu zagłosowało 140 posłów PiS, 118 KO oraz 49 Lewicy. Za było 63 polityków PiS, 10 KO, 28 PSL-Kukiz’15 oraz 11 Konfederacji. Od głosu wstrzymało się ponadto 10 posłów PiS i jeden poseł KO.

W efekcie do Państwowej Komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej 15 lat Sejm powołał trzy osoby: Barbarę Chrobak, Hannę Elżaowską oraz Andrzeja Nowarskiego. Zgodnie z ustawą trzej członkowie komisji mieli zostać powołani większością 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy posłów. Żaden z 10 zgłoszonych kandydatów nie otrzymał większości 3/5 głosów, stąd wyłoniono ich ostatecznie zwykłą większością.

„Sojusz ołtarza z tronem w pełnej kresie. Nie miałem złudzeń, co do wyniku głosowania, bo wierchuszka Prawo i Sprawiedliwość musiała odwdzięczyć się władzom polskiego Kościoła za ustawiczne poparcie polityczne. A dla władz tych niezależna i sprawnie działająca komisja państwowa ds. pedofilii to śmiertelne zagrożenie. Będzie tak jak w sprawie molestowań kleryków przez abp. Juliusza Petza w Archidiecezji Poznańskiej czy lustracji w Archidiecezji Krakowskiej – czyli “zamiatanie pod dywan” doprowadzone do perfekcji” – napisał ks. Isakowicz-Zaleski.

“Jeżeli mnie coś dziwi, to fakt, że znaczna część posłów PiS głosowała razem z posłami PO i Lewicy. Z tego wynika, że tzw. “wojna kulturowa” to kolejna ściema dla zamydlenia oczu maluczkim. Ale do czasu. Mane, tekel, fares. PS. Bardzo dziękuje 96 posłom z różnych ugrupowań za poparcie. Bardzo to sobie cenię” – dodał.

Pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (15 lipca 2020)

 


 

Tak głosowali posłowie PiS-u:

http://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=klubglos&IdGlosowania=53687&KodKlubu=PiS

 


 

Marszałek o podśmiechujkach na głosowaniu ws. komisji ds. pedofilii. „Posłowie sobie żartowali, śmiałam się z sytuacji”

– Nie śmiałam się z komisji ds. pedofilii, tylko z sytuacji, jaka wyniknęła; była długa procedura głosowania, to posłowie sobie zażartowali – tak marszałek Sejmu Elżbieta Witek tłumaczyła swój napad śmiechu podczas środowego głosowania.

Sejm wybrał w środę wieczorem troje członków komisji do spraw wyjaśniania przypadków pedofilii. Głosowanie powtarzano, ponieważ zgodnie z ustawą Sejm najpierw próbował wybrać członków większością 3/5 głosów – ale ponieważ żaden z kandydatów nie uzyskał takiego poparcia, przystąpiono do ponownego głosowania – tym razem członkowie wyłonieni zostali zwykłą większością głosów.

Podczas kolejnego głosowania marszałek Witek miała nagły atak śmiechu, którego nie potrafiła powstrzymać.

Sejm większością głosów powołał panią Hannę Elżanowską na członka Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 – czytała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

W momencie, gdy marszałek powiedziała, że Elżanowską powołano „na członka” zaczęła się śmiać. Później nie mogła też zachować powagi, gdy Lewica próbowała przepchnąć kandydaturę Karoliny Bućko.

Witek śmiała się tak bardzo, że aż nie była w stanie mówić. Krztusiła się i parskała. Teraz tłumaczy, że rozśmieszyła ją sytuacja i żarty które opowiadali posłowie.

– Była długa procedura głosowania. Dziewięcio- czy dziesięciokrotnie głosowaliśmy, 3/5 większości nie było. I za każdym razem pojawiało się to samo nazwisko jako pierwsze. I to posłowie sobie tam z tego zażartowali. To było tylko tyle. Nie z żadnej komisji (się śmiałam), tylko z sytuacji, jaka z tego wyniknęła- twierdzi Witek.

PiS, KO i Lewica razem przeciwko ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu

Sejm większością głosów posłów PiS, KO i Lewicy odrzucił kandydaturę ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego na członka komisji ds. wyjaśniania przypadków pedofilii. Jego osobę promowała Koalicja Polska oraz Konfederacja. Duchowny bez ogródek skomentował głosowanie partii rządzącej i jej niepodziewanych sojuszników.

Wierchuszka Prawo i Sprawiedliwość musiała odwdzięczyć się władzom polskiego Kościoła za ustawiczne poparcie polityczne – stwierdził duchowny.

Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Źródło: PAP, nczas.com

Za: Najwyższy Czas! (16 lipca 2020)

 


 

Poseł Zbigniew Girzyński: Były groźby hierarchów Kościoła w stronę kierownictwa PiS

Naciski episkopatu ws. głosowania w Sejmie. Słowa Zbigniewa Girzyńskiego potwierdzili inni posłowie Prawo i Sprawiedliwość​.

Przykre, bo sojusz ołtarza z tronem jest szkodliwy tak dla partii, jak i Kościoła, którego władze, zamiast doprowadzić do oczyszczenia, wdają się w konszachty z politykami. 

Czytaj więcej 

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: isakowicz.pl (17 lipca 2020)

 


 

KOMETARZ BIBUŁY: Jak pisze DoRzeczy w artykule zatytułowanym “Girzyński ujawnia: Były groźby hierarchów Kościoła w stronę kierownictwa PiS”:

“Były groźby”

Girzyński przyznał, iż nie ma wątpliwości co do tego, że hierarchowie kościelni nie chcieli, aby akurat ten duchowny znalazł się w komisji.

– Po pierwsze, wszyscy wiemy, że były naciski na samego ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, żeby nie kandydował. Po drugie, ja wiem jak ogromnym szacunkiem w mojej partii jest darzony ks. Isakowicz-Zaleski – mówił. Jak podkreślił, gdyby nie to, że były groźby ze strony hierarchów kościelnych w stonę kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, żeby ks. Isakowicz-Zaleski nie był do tej komisji powoływany decyzja w jego sprawie byłaby inna.[…]”

Chcielibyśmy widzieć KTO taki ze strony hierarchów kościelnych groził, KOMU zależy na tym aby uciszyć i nie dyskutować przypadków pedofilii w Kościele. który z hierarchów chroni pedofilów w sutannach? Teraz na razie tego nie wiemy, ale I TAK TO WSZYSTKO UJAWNI SIĘ. Módlmy się, aby zjawisko to było jak najmniejsze, aby ten krąg hierarchów był jak najwęższy, bo w przeciwnym przypadku – gdyby okazało się, że jednak mafia ma się bardzo dobrze – to Kościół w Polsce załamie się całkowicie, a wierni masowo opuszczą te przefarbowane wilki.

Dzięki różowo-czerwonemu towarzystwu przebranemu za bogobojne janopawłowe baranki, diabeł, który i tak bierze górę nad posoborowym Kościołem, zmiecie również i resztki pobożności w Polsce.

 

Prof. Sławomir Cenckiewicz opublikował na swoim twitterze jak doszło do utrącenia jego kandydatury na szefa IPN. Okazuje się, że i w tym przypadku interweniowali hierarchowie… Oczywiście, szło o zastrzeżony zbiór Z i listę agentów SB w Kościele.

Cóż, można mieć pewność, że dalej działają i jest również bardzo prawdopodobne, że są aktywni również w mafii lawendowej… Oto tweet prof. Cenckiewicza:

 

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115408 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]