Płonie siedem irańskich statków. Kolejna tajemnicza katastrofa

Aktualizacja: 2020-07-15 11:22 am

Co najmniej siedem statków zapaliło się w porcie w Buszehrze w południowym Iranie, ale nie odnotowano ofiar w ludziach – podała w środę agencja Tasnim. Od końca czerwca w pobliżu irańskich obiektów wojskowych, nuklearnych i przemysłowych doszło do kilku wybuchów i pożarów.

W Buszehrze znajduje się irańska elektrownia jądrowa.

Według innej irańskiej agencji IRNA w porcie w Buszehrze nad Zatoką Perską płonęły co najmniej trzy statki.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru ani jakie jednostki ogarnęły płomienie.

Pod koniec zeszłego tygodnia w zachodniej części Teheranu słychać było eksplozję lub – jak wynikało z relacji w mediach społecznościowych – serię eksplozji. Z kolei w wybuchu w fabryce w mieście Bakerszar na południe od irańskiej stolicy zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne; powodem eksplozji miał być błąd ludzki.

W ostatnich tygodniach w Iranie doszło do wielu eksplozji i pożarów, m.in. w ośrodku wzbogacania uranu w Natanz oraz w kompleksie wojskowym Parchin. Pojawiły się spekulacje, że w niektórych przypadkach mogło chodzić o akty sabotażu.

Kuwejcki dziennik „Al-Dżarida” napisał, że za pożarem w Natanz, który jest jedną z kluczowych instalacji irańskiego programu nuklearnego i znajduje się pod nadzorem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), stał Izrael. (PAP)

Za: Najwyższy Czas! (15 lipca 2020) – [Org. tytuł: «Płonie siedem irańskich statków. Kolejna tajemnicza katastrofa [VIDEO]»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Można mieć pewność, że za tymi aktami sabotażu, aktami wojennymi, stoi pewne państewko położone w Palestynie – przyczyna pośrednia i bezpośrednia większości konflików na świecie.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115390 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]