Zwycięstwo Andrzeja Dudy powstrzymuje napór neomarksistowskich ideologii na Polskę

Aktualizacja: 2020-07-14 10:33 am

Zwycięstwo wyborcze Andrzeja Dudy powstrzymuje napór neomarksistowskich ideologii na Polskę – powiedział w poniedziałek wiceprezes Koalicji Polonii Amerykańskiej Andrzej Burghardt. – W trwającej na świecie wojnie ideologiczno-cywilizacyjnej w Polsce wygraliśmy bitwę – dodał.

Prezes Burghardt uznał wyborczy sukces Andrzeja Dudy za piękny prezent dla Polski w przededniu setnej rocznicy zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej: „Wówczas Polska powstrzymała inwazję marksistowskiej ideologii i bolszewickiego terroru na Europę i świat. Dzisiaj również to zwycięstwo wyborcze powstrzymuje napór neomarksistowskich ideologii na Polskę. Wojna światowa zmieniła postać. Musimy sobie zdać sprawę, że teraz szaleje wojna IV generacji, wojna ideologiczno-cywilizacyjna. W tej bitwie w Polsce odnieśliśmy zwycięstwo”.

Burghardt wyraził nadzieję, że zwycięstwo Andrzeja Dudy uświadomi społeczeństwom walczących z tym ideologicznym naporem, że „milcząca większość” stanowi realną większość. Wystarczy, dodał, iść do wyborów i zagłosować na właściwych przywódców.

„Swoją drogą zadziwia fakt, że niemal co drugi polski wyborca dał się ponieść negatywnym emocjom emanującym z mediów i z internetu, i – w wielu przypadkach, zapewne nie zdając sobie z tego sprawy – zagłosował na obóz zdrady narodowej. A gdzie się podział własny rozum? Jeszcze bardziej zadziwia, że dotyczy to również wyborców zamieszkałych poza granicami Polski, po których spodziewałbym się większej świadomości wojny cywilizacyjnej” – ocenił Burghardt.

„Pan Andrzej Duda może nie był idealnym prezydentem i kandydatem na drugą kadencję, popełnił szereg poważnych błędów, np. zawetował poprawki do ustawy o IPN (których, mam nadzieję, już nie popełni więcej), ale z pewnością był kandydatem optymalnym w danej chwili historycznej” – zaznaczył Burghardt.

Zastanawiając się, czego należy oczekiwać od nowego prezydenta, wskazał przede wszystkim na mądrość i odwagę w podejmowaniu decyzji: „Spodziewamy się też poważnego podejścia do polskiej polityki historycznej, gdzie akurat władza prezydencka ma ogromne pole do działania, oraz do kwestii bezpodstawnych roszczeń do polskiego majątku. Potrzebne są też inicjatywy w ukróceniu rozpasania i braku odpowiedzialności w mediach, które ciągle szerzą fałszywe wieści, podsycają nienawiść i dzielą Polaków” – konkludował wiceprezes Koalicji Polonii Amerykańskiej.

Jego zdaniem w okręgu podlegającym komisjom wyborczym przy Konsulacie Generalnym w Nowym Jorku wiele osób zarejestrowanych do wyborów nie otrzymało w terminie kart do głosowania. Nie mogli zatem wziąć udziału w wyborach.

KM, PAP

Za: Nasz Dziennik (14 lipca 2020)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Dodajmy, że strona internetowa poprzez którą wyborca w USA miał się zarejestrować przed II turą wyborów, wyświetlała komunikat, że należy spróbować ponownie…

 


 

Zdecydowane zwycięstwo Trzaskowskiego w Niemczech. Tamtejsza prasa zdecydowanie niezadowolona z wyniku wyborów

Aż 54 tysiące Polaków mieszkających w Niemczech zdecydowało się oddać głos na Rafała Trzaskowskiego podczas wyborów prezydenckich. Tym samym kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał miażdżącą przewagę nad Andrzejem Dudą, na którego swoje głosy oddało niecałe 16 tysięcy Polaków.

Polonia w Niemczech miała możliwość głosowania w łącznie 15 obwodach w całym kraju – cztery w Berlinie, pięć w Kolonii oraz po trzy w Monachium i Hamburgu. Łącznie zostało oddanych 69 746 ważnych głosów, co przełożyło się na bardzo wysoką frekwencję (83,03%). Zdecydowanym zwycięzcą niedzielnej elekcji u zachodniego sąsiada Polski okazał się Rafał Trzaskowski, na którego swoje głosy oddało 53 889  wyborców (ok. 77% uprawnionych do głosowania), natomiast Andrzej Duda uzyskał 15 847 głosów (ok. 23% poparcie).

Jak wybory z kolei skomentowała niemiecka prasa? Według „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ Prawo i Sprawiedliwość dzięki zwycięstwu ich kandydata ma obecnie “3 lata czasu do następnych wyborów parlamentarnych, aby kontynuować przebudowę Polski w państwo autorytarne”, wyrażając jednocześnie nadzieję, iż Rafałowi Trzaskowskiemu oraz Koalicji Obywatelskiej uda się przekuć ich “względny sukces w skonsolidowany wielki obóz liberalno-demokratyczny”. Wynik wyborów z pewnością nie przypadł również do gustu dziennikarzom „Sueddeutsche Zeitung“, którzy piszą o “perfidnych atakach obozu PiS na warszawiaków, dziennikarzy, Niemców, Żydów, homoseksualistów czy elity”.

Przeciwstawienie temu bardziej przyjaznego języka zamiast obrzucania się błotem jest zasługą Trzaskowskiego, co może mieć trwały efekt – czytamy w gazecie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Deutsche WelleAutor: JD

Za: stefczyk.info (2020.07.14)

 


 

Polonia zapowiada protesty ws. wyborów. „Te głosy mogły zmienić wynik”

Polonia upomina się o swoje prawo do głosowania. Polacy za granicą protestują ws. nieprawidłowości podczas wyborów. Pakiety dostawali za późno, lub nie dostawali wcale. Dla niektórych nie utworzono nawet obwodów wyborczych.

519 431 – tak wielu Polaków za granicą zarejestrowało się do głosowania. To więcej niż wynosiła różnica w liczbie głosów pomiędzy kandydatami. Niestety, część z tych osób, choć miała do tego prawo, nie mogła oddać głosu. Niektórzy pakietów nie dostali wcale, do innych doszły one zbyt późno.

Ci, którzy nie zagłosowali teraz zapowiadają protesty. – Pakiet do mnie nie dotarł. Czuje niemoc i wielką złość. Zostałam pozbawiona mojego prawa do głosowania. Będę składać protest wyborczy. Formularz mam już wypełniony – mówi „Wirtualnej Polsce” mieszkanka Barcelony.

Tutaj Polacy jechali setki kilometrów, żeby móc zagłosować. Rozmawiałam z trzema listonoszami, stałam godzinę na poczcie w 8 miesiącu ciąży w upale, by ubiegać się o pakiet, dzwoniłam do konsulatu, ale nic z tego. Pakiet nie doszedł. Został wysłany 2 lipca poczta priorytetową „urgente”. Mieszkam 5 km od konsulatu, mogłam iść zagłosować osobiście, ale w Hiszpanii nie było takiej możliwości – dodaje.

Czy te głosy mogły zmienić wynik wyborów? Przy tak niewielkiej różnicy wydaje się, że tak. W Barcelonie 91,1 proc. głosujących poparło Rafała Trzaskowskiego.

W Chile w ogóle nie utworzono obwodu wyborczego i nie jest to odosobniony przypadek. Z tego też względu Polacy za granicą zapowiadają protesty. – Niestety, wydaje mi się, że te wybory trudno uznać za powszechne i w pełni demokratyczne – twierdzi Polka z Chile.

Źródło: Wirtualna Polska

Za: Najwyższy Czas! (14 lipca 2020)

 


 

W Wilnie wygrał Trzaskowski 

Rafał Trzaskowski okazał się zdecydowanym zwycięzcą głosowania zorganizowanego przez ambasadę RP w Wilnie w II turze wyborów prezydenckich.

Jak podaje portal Delfi, kandydat Koalicji obywatelskiej otrzymał w Wilnie 352 głosy, podczas gdy urzędujący prezydent Andrzej Duda tylko 129 głosów. Dało to Rafałowi Trzaskowskiemu zwycięstwo w stosunku 73 proc. do 27 proc. 141 z ogólnej sumy 481 głosów zostało oddanych przez osoby, które odwiedzały litewską stolicę.

Lokal wyborczy w ambasadzie RP w Wilnie był jedynym lokalem na Litwie, w którym w ostatnią niedzielę odbywały się wybory prezydenta Polski.

Marian Sokalski, przewodniczący komisji wyborcze w Wilnie powiedział agencji informacyjnej BNS, że głosy polskich turystów mają duży wpływ na wynik wyborów na Litwie. „Tak, widzimy, że wybory w Polsce i sondaże pokazują zupełnie inne wyniki niż w Wilnie” – powiedział Sokalski.

Wyniki głosowania na Litwie zdaniem Sokalskiego pokazują preferencje polityczne turystów oraz obywateli polskich mieszkających na Litwie. „Osobiście nie sądzę, że jest to wynik odzwierciedlający sytuację w całej Polsce” – komentował wyniki głosowania w Wilnie Sokalski.

Przypomnijmy, że po zliczeniu wyników ze wszystkich obwodów głosowania Andrzej Duda zdobył 10 440 648 głosów, co daje mu 51,03 procent poparcia. Rafał Trzaskowski zdobył 10 018 263 głosów, czyli 48,97 procent.

Jak pisaliśmy, Trzaskowski zdobył około 73 proc. głosów nie tylko w Wilnie, ale także we wszystkich obwodach za granicą.

Kresy.pl / Delfi

Za: Kresy.pl ()

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115347 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]