USA: Zdewastowano pomnik Kazimierza Pułaskiego. Napisy zostały już częściowo zamalowane

Aktualizacja: 2020-06-2 1:32 pm

W czasie zamieszek, które miały miejsce w Waszyngtonie ubiegłej nocy, zdewastowany został nie tylko pomnik Tadeusza Kościuszki. Napisami pokryto także pomnik Kazimierza Pułaskiego. W poniedziałek nad ranem napisy były w większości zamalowane.

W trakcie zamieszek, do których doszło zeszłej nocy w Waszyngtonie, zdewastowany został nie tylko pomnik Tadeusza Kościuszki, lecz także pomnik Kazimierza Pułaskiego – informuje Polska Agencja Prasowa (PAP). W poniedziałek nad ranem większość napisów była już zamalowana.

Podczas protestów w Waszyngtonie, do których doszło ubiegłej nocy zdewastowanych zostało wiele pomników, m.in. II Wojny Światowej na Narodowych Błoniach, Tadeusza Kościuszki przed Białym Domem i Kazimierza Pułaskiego na Placu Wolności.

Napisy na budynkach w pobliżu Białego Domu są sukcesywnie zamalowywane przez służby porządkowe.

Jak pisaliśmy, w czasie nocnych zamieszek, do których doszło z niedzieli na poniedziałek, w Waszyngtonie zdewastowano pomnik Tadeusza Kościuszki przed Białym Domem. Cokół pomnika został zamalowany. Obserwatorzy zajść zwracają uwagę, że Kościuszko był polskim i amerykańskim bohaterem narodowym, który w swoim testamencie część majątku przekazał na wykupienie czarnoskórych niewolników. Jego pomnik został tymczasem zniszczony przez uczestników zamieszek, którzy nazywają się „antyrasistami”.

Doszło także do podpalenia samochodów przed rezydencją prezydenta USA. Podpalony został także ewangelicki kościół św. Jana, który stoi naprzeciw Białego Domu.

W Stanach Zjednoczonych od kilku dni trwają protesty i zamieszki spowodowane śmiercią czarnoskórego mężczyzny George’a Floyda. Mężczyzna został zabity podczas policyjnej interwencji. W nocy z niedzieli na poniedziałek przed Białym Domem oprócz zniszczenia pomnika Tadeusza Kościuszki podpalone zostały samochody. Ogień pojawił się także w kościele św. Jana naprzeciw Białego Domu. Doszło do starć z policją. Demonstracje odbyły się w 40 miastach.

Jak pisaliśmy w poniedziałek prezydent USA Donald Trump zaapelował do gubernatorów o wykorzystanie oddziałów Gwardii Narodowej przeciwko wandalizmowi związanemu z odbywającymi się w USA zamieszkami, które wybuchły po śmierci George’a Floyda. Trump zapowiedział, że jeżeli władze stanowe nie dadzą rady zaprowadzić porządku, to użyje do pomocy wojska amerykańskiego. „Będę walczył, aby chronić kraj” – powiedział prezydent USA.

pap / fakty.interia.pl / kresy.pl

Za: Kresy.pl (2 czerwca 2020)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Pomimo tego, że wszystkie zdjęcia i filmy pokazują, iż w protestach bierze udział nie tylko czarna hołota ale i młodzi biali chuligani, to dewastacja pomników polsko-amerykańskich bohaterów – oraz innych pomników i mienia – nie ma charakteru etnicznej nienawiści, lecz jest wyrazem rasowego hejtu. Czarni mieszkańcy Ameryki od dziecka mają w rodzinach wpajaną nienawiść i nieufność “do białego”, zaś młodzi-głupi-wykształceni liberałowie spod znaku sierpa i młota, antify czy gwiazdy dawida, tak zostali ukształtowani, że nienawidzą siebie samych, że nienawidzą swoich przodków, że obca jest im głębsza tożsamość. Pomimo powszechnego wykształcenia zwanego edukacją, nie znają on żadnej historii, są prymitywnymi barbarzyńcami, choć mogą być np. zdolnymi programistami.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=114584 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]