- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Los Angeles: Przywódca ortodoksyjnych Żydów przyznał się do winy w procesie o oszustwa finansowe

Przywódca ortodoksyjnych Żydów, Główny Rabin sekty Spinka, rabin Naftali Tzvi Weisz przyznał się do winy w procesie określanym przez prokuratorów jako “trwający wiele lat spisek polegający na defraudacji systemu podatkowego oraz prania pieniędzy.”

59-letni rabin Weisz, aresztowany w Los Angeles w grudniu 2007 roku wraz z kilkoma innymi Żydami, przyznał się do zarzucanych czynów. W ciągu ostatnich 10 lat, sekta zbierała od ofiarodawców miliony dolarów, które później, po odliczeniu prowizji, przekazywała z powrotem ofirarodawcom, a ci w nielegalny sposób odliczali darowizny od podatków.

Pieniądze pochodziły z wielu źródeł, m.in. z jubilerskiej dzielnicy Los Angeles i z Izraela i były przerzucane z kont bankowych amerykańskiej filli banku izraelskiego w Los Angeles oraz transferowane nielegalnie z banku w Izraelu. Wszystkie organizacje prowadzone przez sektę Spinka, zarejestrowane jako “organizacje charytatywne”, są podejrzane w sprawie.

Tylko dwóm głównym oskarżonym prokurator zarzuca m.in. 37 przypadków złamania prawa, a ponadto 19 przypadków nielegalnego korzystania z usług pocztowych i 11 przypadków międzynarodowego “prania pieniędzy”.

Sekta Spinka została założona przez Żydów rumuńskich i ma swoje synagogi w Europie i Izraelu, z główną siedzibą w nowojorskim Brooklynie.


ZOB. RÓWNIEŻ:

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]