„Znieść Święto Wniebowstąpienia” – nowa antykatolicka prowokacja we Francji

Aktualizacja: 2020-05-13 3:23 pm

Epidemia koronawirusa jest pretekstem do wielu akcji skierowanych przeciwko francuskim katolikom. Po uniemożliwieniu wyznawcom Chrystusa publicznego obchodzenia Wielkiego Tygodnia i świętowania Wielkanocy, po pozbawieniu ich uczestnictwa we Mszy Świętej, teraz planowane jest zniesienie uznawanego przez państwo Święta Wniebowstąpienia, przypadającego na czwartek 21 maja. Nad Sekwaną jest to dzień wolny od pracy.

W czasie wychodzenia z kwarantanny rodzą się pomysły na jak najszybsze pokonanie kryzysu społecznego, ekonomicznego i finansowego. Swój projekt przedstawił wpływowy Instytut Montaigne. Według jego ekspertów, należy między innymi odejść od zasady co najmniej 11-godzinnego odpoczynku między zakończeniem pracy a jej ponownym podjęciem.

Instytut ma także inny pomysł – domaga się zniesienia obowiązującego Święta Wniebowstąpienia. Chce też zlikwidowania jednego z dwóch tygodni ferii szkolnych w okresie Wszystkich Świętych.

Instytut Montaigne, o ultraliberalnej i globalistycznej orientacji, jest finansowany przez takie giganty finansowe jak LVMH, Total, VINCI, Carrefour… Jego przewodniczącym jest Henri de Castries, dawny dyrektor generalny grupy ubezpieczeniowej AXA, były zwycięzca (1994 rok) programu Fundacji Francusko-Amerykańskiej Young Leaders i przewodniczący komitetu dyrektorskiego grupy Bilderberg.

Na czele Rady Orientacyjnej Instytutu Montaigne stoi profesor Ezra Suleiman, także wywodząca się ze wspomnianej Francusko-Amerykańskiej Fundacji Młodzi Liderzy.

Wśród ekspertów Montaigne’a jest Dominique Moïsi, członek Komisji Trójstronnej, regularnie zapraszany na spotkania Bilderberga.

Do grona głośnych postaci Instytutu zalicza się również Hakim El Karoui, były dyrektor Rothschild & Cie Banque, mianowany w 2012 roku przez byłego socjalistycznego mera Paryża, Bertranda Delanoëa, na stanowisko prezesa Instytutu Kultury Islamu. El Karoui jest też założycielem Muzułmańskiego Stowarzyszenia na Rzecz Islamu Francji i prezesem Klubu XXI Wieku.

FLC

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

W Polsce już dawno przełożone na niedzielę, jako odrębne święto zostało zgładzone.
ena

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=114204 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]