Duży dobowy wzrost liczby zakażonych w Polsce. Największy od 19 kwietnia. Najnowszy bilans z Ministerstwa Zdrowia

Aktualizacja: 2020-05-5 5:33 pm

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek po południu o 189 nowych zakażeniach koronawirusem, kolejnych 16 osób zmarło. Rano zakażenie koronawirusem potwierdzono u 236 osób, a zmarły 3 osoby. W sumie wykryto w ciągu ostatniej doby 425 zakażeń – to jest najwyższy wynik od 19 kwietnia, kiedy to wykryto w ciągu doby 545 przypadków.

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: mazowieckiego (78), śląskiego (35), dolnośląskiego (35), łódzkiego (20), wielkopolskiego (8), małopolskiego (5), zachodniopomorskiego (5), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), opolskiego (1).

Resort zdrowia poinformował o śmierci 16 kolejnych osób zakażonych koronawirusem): 67-letniej kobiety w Krakowie; 83-letniej kobiety w Gdańsku; 84-letniego mężczyzny i 96-letniej kobiety w Poznaniu; 69-letniej kobiety, 89-letniej kobiety i 88-letniego mężczyzny we Wrocławiu; 87-letniej kobiety w Wałbrzychu; 63-letniego mężczyzny w Łomży; 81-letniego mężczyzny w Częstochowie; 53-letniej kobiety we Wrocławiu (mieszkanka woj. śląskiego), 80-letniego mężczyzny w Krakowie (mieszkaniec woj. śląskiego), 83-letniej kobiety w Radomiu; 80-letniego mężczyzny, 39-letniej kobiety w Warszawie; 67-letniej kobiety w Grudziądzu. Większość osób miała choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wyniosła 14 431, zmarło 716 osób, a wyzdrowiało 4 280 osób.(PAP)

Za: Najwyższy Czas! (05/05/2020)

 


 

Najwyższa dobowa liczba zakażeń od początku epidemii w Polsce. Najwiecej zgonów od 29 kwietnia

Ministerstwo zdrowia poinformowało po południu o nowych wykrytych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W sumie wykryto aż 595 przypadków zakażeń. Większość z nich, bo aż 492 przypadki, pochodzi ze Śląska.

Dotychczas najwięcej przypadków wykryto w dniu 19 kwietnia, 545.

Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 235 wykrytych przypadkach zakażenia. Po południu o 360 nowych. W ciągu doby zmarło niestety aż 28 osób – najwięcej od 29 kwietnia.

Nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: śląskiego (288), dolnośląskiego (25), mazowieckiego (21), łódzkiego (13), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (3), małopolskiego (2), podlaskiego (1), opolskiego (1) i lubelskiego (1).

Ministerstwo poinformowało o śmierci kolejnych 12 osób zakażonych koronawirusem. Zmarli to: 53-letnia kobieta, 83-letni mężczyzna w Warszawie; 83-letni mężczyzna w Radomiu; 50-letni mężczyzna w Raciborzu; 89-letnia kobieta w Zgierzu; 81-letnia kobieta w Gdańsku, 80-letni mężczyzna, 61-letni mężczyzna, 63-letnia kobieta i 78-letni mężczyzna we Wrocławiu; 89-letnia kobieta w Nowogrodźcu, a także 86-letnia kobieta w Świdnicy. Większość z nich miało choroby współistniejące.

Łącznie liczba zakażonych koronawirusem wyniosła 16 921, z czego 839 osób nie żyje.

Źródła: PAP/tter

Za: Najwyższy Czas! (12/05/2020)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Przytaczamy tę informację jedynie po to aby pokazać z jaką manipulacją mamy do czynienia, bowiem przy wzroście liczby chorych, przy stałym wzroście liczby zgonów zakwalifikowanych jako ofiary Covid-19, rząd poluźnia restrykcje. Dlaczego? Bo to samo robią inne państwa oraz dlatego, że w Polsce mamy gorący okres przedwyborczy, więc trzeba uspokoić nastroje, pokazać jak bardzo władza dba o obywateli i jaka jest dobra oddając cząstkę tego co brutalnie i bezpodstawnie zabrała. A przecież, gdyby obowiązywała inna narracja, to media mogłyby z powodzeniem podbijać temat, dalej tworzyć atmosferę strachu, dalej manipulować społeczeństwem. 

Dodano 2020-05-12: Do powyższej informacji z 5 maja, dodajemy najnowszą informację z 12 maja, która wskazuje na dalszy wzrost liczny zakażeń i największą liczbę zgonów od 29 kwietnia. Pomimo tych informacji, ogłaszane są dalsze rozluźnienia i “uruchamianie gospodarki”, co – z czysto medycznego punktu widzenia, gdyby przyjąć, że mamy rzeczywiście z pandemią – nie ma kompletnego sensu. Ergo: mamy do czynienia z manipulacją pisaną na polityczne zamówienie. Powtarzamy: za tę zbrodnię przeciwko narodowi polskiemu rządzący muszą odpowiedzieć!

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=114048 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]