PiS przeciwko ochronie życia. Wszechpolacy: “Nie nazywajcie się partią katolicką”

Aktualizacja: 2020-04-16 1:14 pm

Dzisiaj Sejm podjął decyzję w sprawie projektu “Zatrzymaj Aborcję”. Zdecydowali, że ustawa zostanie skierowana do Komisji Zdrowia oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

W głosowaniu o skierowanie projektu do drugiego czytania bez odsyłania do komisji przeciwko było 375 posłów, za 68 posłów, a 7 wstrzymało się od głosu. Przeciwko głosowała niemalże cała partia rządząca na czele z Jarosławem Kaczyńskim i Gowinem. Zgodnie za projektem głosowała tylko Konfederacja.

Większość posłów PiS, tak jak Lewica i PO głosowała przeciwko ochronie życia nienarodzonego! Maski opadły – po raz kolejny. Nie próbujcie nazywać się partią katolicką – Młodzież Wszechpolska tak skomentowała całą sytuację.

W pierwszym czytaniu za odrzuceniem projektu głosowało 187 posłów, przeciwko było 254, a 10 posłów wstrzymało się od głosu. Zakończenia prac chciała Lewica i KO (oprócz Joanny Fabisiak). Klub PSL-Kukiz’15 był mocno podzielony.

“Zatrzymaj Aborcję” to obywatelski projekt, który zebrał około 800 tys podpisów. Ma na celu uchylenie możliwości przerywania ciąży w sytuacji dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Projekt uzyskał pełne poparcie biskupów podczas plenarnych obrad Konferencji Episkopatu Polski. Do Sejmu trafił w listopadzie 2017 roku. W pierwszym czytaniu, które odbyło się na początku 2018 roku poparło go 280 posłów, a później został skierowany do Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. W lipcu tegoż roku powołano specjalną podkomisję, która nie zebrała się ani razu, żeby zająć się projektem.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113511 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]