Prezydent: nadal nie można powiedzieć, co się stało w Smoleńsku

Aktualizacja: 2020-04-9 4:52 pm

Nie można powiedzieć, co i dlaczego stało się w Smoleńsku – powiedział prezydent Andrzej Duda w przeddzień 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Według niego, to, że wrak rządowego Tu-154 nadal jest w Rosji, to wina decyzji rządu Donalda Tuska.

“Dzisiaj nie można powiedzieć, co tam (w Smoleńsku) się stało i dlaczego, między innymi dlatego, że na samym początku podejmowano takie, a nie inne decyzje” – powiedział Andrzej Duda w okolicznościowym materiale w TVP1.

Jako przykład prezydent podał “kompletnie niezrozumiałą decyzje o tym, żeby uznać, że lot polskiej delegacji do Smoleńska samolotem wojskowym (…) był lotem cywilnym, że w związku z tym nie będzie stosowana dwustronna umowa pomiędzy Polską a Federacją Rosyjską dotycząca katastrof przy lotach wojskowych, tylko będzie stosowana konwencja chicagowska dotycząca lotów cywilnych”.

To – według prezydenta – “znacząco pogorszyło naszą sytuację w całym śledztwie dotyczącym przyczyn katastrofy”.

“To między innymi, w moim przekonaniu, spowodowało, że do dzisiaj nie mamy w Polsce czarnych skrzynek, do dzisiaj nie mamy wraku samolotu, tylko wszystko znajduje się w Rosji. To właśnie dlatego, że na początku podjęto takie, a nie inne decyzje. To były decyzje Donalda Tuska, jego rządu, to były bardzo poważne błędy” – mówił prezydent.

“Ówcześnie rządzącym można za to postawić tylko i wyłącznie ocenę niedostateczną” – oświadczył Andrzej Duda.

JG, PAP

Za: Nasz Dziennik (9 kwietnia 2020)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: A to ci dopiero: urzędujący Prezydent nie wie jak zginął jego poprzednik, mimo że urzęduje już pięć lat, mimo że liczne komisje stworzyły “ostateczne” raporty, w tym najsłynniejsze i najbardziej “ostateczne” raporty ministra Maciejewicza. Jedyne na co stać tę władzę, to narzekanie, że ówczesna ekipa podjęła takie a nie inne decyzje, oraz na wystawianie ocen niedostatecznych.

A tutaj brakuje nie tyle medialnych ocen, ile plutonu egzekucyjnego.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113320 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]