Szczecin: Zakaz odwiedzania grobów na Cmentarzu Centralnym?

Aktualizacja: 2020-04-4 4:22 pm
W związku z wprowadzonymi przez władze w Warszawie przepisami tzw. “walki z koronawirusem”, Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie apeluje, by nie spacerować po parkach, odradza też chodzenie na cmentarz, a w Świnoujście zagrodził wejścia na plaże.
 
Na pytanie dziennikarza Radia Szczecin czy mieszkańcy moga chodzić na Cmentarz, rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus odpowiada, że zgodnie z obowiązujacymi przepisami wychodzenie z domu jest możliwe tylko w określonych przypadkach, m.in. związanymi z wykonaniem niezbędnych czynności.
 
Wyjście na cmentarz do takich nie należy – odpowiada rzecznik Andrzej Kus.
– Nie jest to niestety niezbędne do naszego funkcjonowania. Tutaj też wsłuchiwaliśmy się w to co mówi minister zdrowia – podkreślał Kus.
 
Cmentarz Centralny w Szczecinie jest największym cmentarzem w Polsce (trzecim co do wielkości w Europie i jednym z największych na świecie). Zaprojektowany w XIX wieku  w układzie przestrzennego parku o powierzchni 172 ha, idealnie nadaje się na spacery i duchowe medytacje.
 
Niestety, rząd w Warszawie ulegając sztucznie stworzonej panice globalnej i nie kierując się rzetelnymi danymi naukowymi, zaaplikował społeczeństwu restrykcje, w tym zamknął takie miejsca zdrowego odpoczynku, jak parki i lasy. Teraz w prakcyce zakazuje również wejść na cmentarze.
 
Sytuacja w Szczecinie nie jest wyjątkowa. Jak się dowiadujemy, w Poznaniu, prezydent miasta Jacek Jaśkowiak jakkolwiek ponoć oficjalnie nie zamknął bram cmentarzy komunalnych, to w sobotę policja zamknęła parkingi przycmentarne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Radio Szczecin (04-04-2020) oraz innych materiałów prasowych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=113192 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]