Minister Gospodarki Niemiec: W skrajnych przypadkach nie wykluczamy przejmowania prywatnych firm

Aktualizacja: 2020-03-25 9:24 am

Niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier zapowiedział we wtorek, że po zakończeniu kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa, Niemcy wrócą do zasady braku deficytu w państwowym budżecie. Zaznaczył także, że w ostateczności, w czasie epidemii nie jest wykluczone przejmowanie prywatnych firm, w przypadku zagrożenia interesów kraju.

Jak informuje Państwowa Agencja Prasowa (PAP), Altmaier stwierdził we wtorkowej rozmowie ze stacją telewizyjną ZDF, „Zobowiązaliśmy się do spłacenia długów i zakończenia deficytu do 2023 r.”. W przypadku zagrożenia interesów Niemiec nie wykluczamy przejmowania prywatnych przedsiębiorstw.

W poniedziałek rząd Niemiec poinformował, że zaciągnie kredyty na sumę 156 mld euro, w celu sfinansowania mechanizmów pomocowych, mających na celu wsparcie niemieckiej gospodarki w obliczu epidemii.

Kredyty otrzymaliśmy na dobrych warunkach, ponieważ wszyscy wierzą nam, że będziemy to robić tylko tak długo, jak to będzie konieczne” – stwierdził Altmaier.

Zaznaczył także, że nie jest wykluczone przejmowanie prywatnych przedsiębiorstw, jeżeli zagrożone będą żywotne interesy Niemiec.

Jak informuje PAP, do połowy przyszłego tygodnia ma zostać dokładnie ustalone do jakiej instytucji należy zwracać się o pomoc na poziomie krajów związkowych. Procedury pakietu pomocowego, o łącznej wysokości prawdopodobnie 750 mld euro, mają być „odbiurokratyzowane” oraz tam, gdzie to możliwe, “dostępne drogą elektroniczną”.

Szef Światowego Towarzystwa Medycznego, Frank Ulrich Montgomery, ocenił w rozmowie z agencją DPA, że kryzys związany z pandemią koronawirusa będzie trwał jeszcze co najmniej kilka miesięcy. „Ten problem z pewnością będzie nam towarzyszył do końca roku” – powiedział. Do momentu powstania szczepionki „będziemy musieli przestawić całe nasze życie społeczne i zawodowe” – zaznaczył.

pap / fakty.interia.pl / pap

Za: Kresy.pl (25 marca 2020)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Minister gospodarki Niemiec mówi, że „Kredyty otrzymaliśmy na dobrych warunkach”. A od kogo to państwo niemieckie otrzymało te kredyty? Oczywiście od światowych lichwiarzy. Bo właśnie ci będą zwycięzcami “wojny z koronawirusem”. Można powiedzieć, że jedynymi zwycięzcami, bo politycy ze swoimi planami inwigilacji i zamordyzmu, mimo wszystko muszą wprowadzać je licząc się z jakimiś oporami społecznymi. Lichwiarze załatwiają wszystko bezboleśnie.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112910 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]