Świat zwariował. Nowe buty przypominają niektórym Hitlera

Aktualizacja: 2020-03-8 1:00 pm

Nowe buty sportowe dla pań wyprodukowane przez niemiecki koncern Puma wywołały kontrowersje. Niektórzy twierdzą, że przypominają … twarz Hitlera.

Chodzi o wypuszczony niedawno model „Storm Adrenaline”. Krytycy twierdzą, że buty swym wyglądem przypominają twarz Adolfa Hitlera. Patrząc na nie z góry widzą ulizaną i falistą grzywką oraz wąsy narodowego socjalisty.

Chodzi o czarną naszywkę, w na czubku buta, oraz fragment języka z wszywką w tym samym kolorze.

Niektórzy kojarzą także nazwę nowego modelu z okresem nazistowskich Niemiec. Chodzi o słowo Storm, które kojarzy się im z paramilitarną nazistowską bojówką Sturmabteilung (SA) co w angielskim tłumaczeniu oznacza Storm Detachment, a po polsku Oddziały Szturmowe NSDAP.

Puma nie skomentowała jak dotąd tych oskarżeń. Buty są sprzedawane za 75 GBP w Wielkiej Brytanii lub 44,99 USD w USA.

Brytyjski Daily Mail, który opisał sprawę, zwraca uwagę, że niektórym dosłownie wszystko kojarzy się z Hitlerem. Podaje przykład domu w Swansea w Walii, czy kotów, które natura obdarzyła charakterystycznym czarnym wąsikiem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112441 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]