Jeffrey Sachs w Watykanie atakuje Donalda Trumpa za klimat oraz postawę wobec Chin

Aktualizacja: 2020-02-7 4:00 pm

Zwolennik globalizmu i obywatel Stanów Zjednoczonych Jeffrey Sachs zaatakował Stany Zjednoczone na prowadzonej przez Watykan konferencji w Rzymie. Podczas środowego przemówienia na konferencji „Nowe formy solidarności – ku braterskiemu połączeniu, integracji i innowacji” w Watykanie skrytykował jednostronną politykę zagraniczną USA, postawę tego kraju wobec Chin oraz wycofanie się z Porozumienia Paryskiego.

Ekonomista i obywatel Stanów Zjednoczonych włączył się w trwającą w jego kraju kampanię wyborczą. Stwierdził bowiem, że Stany Zjednoczone staną się „skrajnie niebezpieczne” dla „wielkiego konsensusu”, jeśli Donald Trump zwycięży w wyborach.

Kanclerz Papieskiej Akademii Nauk i Nauk Społecznych uśmiechał się i potakiwał podczas wystąpienia Jeffreya Sachsa. Kontrowersyjny Amerykanin wystąpił tam w roli głównego mówcy (ang. keynote speaker). Skrytykował Donalda Trumpa również za zagrożenie dla wielobiegunowej polityki zagranicznej. Za przykład takiej multilateralnej polityki uznał Jeffrey Sachs ONZ-owskie Cele Zrównoważonego Rozwoju. Wśród nich wymienia się prawo do zdrowia reprodukcyjnego (słowo określające antykoncepcję, a nawet aborcję).

Sachs stwierdził, że nie można mówić o amerykańsko-chińskiej wojnie handlowej, lecz o (jednostronnym) ataku Stanów Zjednoczonych na Chiny. Skrytykował też zerwanie porozumienia nuklearnego z Iranem. Potępił też USA za zerwanie klimatycznego Porozumienia Paryskiego.

Jak przypomina Life Site News, również amerykański kardynał Joseph Tobin wezwał Donalda Trumpa do ponownego dołączenia do porozumienia.

Źródło: lifesitenews.com

mjend

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Z tym ” Panem” to nie przesadzajcie- to bardziej “towarzysz” Sachs, neobolszewik, skoro bliższe jego sercu są komunistyczne Chiny
Lustro

@ale,ale: Jeffrey Sachs jako Żyd nie ma obowiązku dbać o interesy swojego kraju. Trump podpisał niedawno odpowiednią ustawę. Tak współpracują ci, którzy rzekomo ze sobą walczą. Tylko naiwni nie wierzą jeszcze we wspólny cel jednych i drugich.
stryj

Jakby ktoś nie kojarzył, to pan Jeffrey Sachs był nadzorcą niejakiego Balcerowicza podczas tzw. “transformacji”, czyli bandyckiego łupienia polskiego majątku i rozkradania naszej gospodarki. To jest zawodowy oszust i złodziej na usługach światowej mafii finansowej. Nie dziwi mnie, że zaprosili go do Watykanu – skoro można zaprosić neomaltuzjanistę Ehrilicha, to dlaczego by nie zaprosić złodzieja? Ten drugi chce nas tylko okraść, a pierwszy wymordować.
Bondaree

To klasyczny przykład na to, jak Anglosasi, zgodnie ze swoją wielowiekową tradycją, wykorzystują religię i Kościół kiedyś tylko swój lokalny w Anglii, poczynając od XVI wieku do bieżącej polityki, tym razem globalistycznej. To stara tradycja angielskiego erastianizmu – władcy tego kraju mieli do swojej politycznej dyspozycji swoją prywatną religię i swój oficjalny Kościół Anglii. Dziś, za Franciszka, globaliści czynią takim prywatnym Kościołem właśnie Kościół katolicki.
anty-glob

Oto nowe formy dzialalnosci KK. Fora ekologiczne i globalistyczne. Liberalizm pelna geba. Nowa ewangelizacja. Cos mi sie wydaje ze Watykan odjechal bardzo daleko od swojej misji. Sachs jak nowy biskup. Moze go tez wyswiecom chociaz pewwnie zonaty?
Stan

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111993 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]