Ostro! “To już nie jest żenada, to jest zdrada” – pisze Ziemkiewicz do Sikorskiego. “Mam to w d*pie” – odpowiada europoseł

Aktualizacja: 2020-02-2 9:25 pm

Znany publicysta Rafał Ziemkiewicz wdał się w krótką dyskusję z Radosławem Sikorskim na Twitterze, któremu wyjaśnił, iż uważa jego działalność w Parlamencie Europejskim jako zdradę ojczyzny.

Wszystko zaczęło się od tekstu dziennikarza portalu “Do Rzeczy” Jana Fiedorczuka, który wyraził w swoim felietonie oburzenie z powodu ostatnich działań opozycji w Parlamencie Europejskim. Przede wszystkim o głosowanie przeciwko Polsce, a także zorganizowaniu przez Radosława Sikorskiego spotkania, w którym dygnitarze dyskutowali nad sposobami obalenia rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Ziemkiewicz zgodził się z autorem materiału. “Chciałbym tylko wiedzieć, czy przynajmniej wyceniają tych renegatów na tyle wysoko by płacić im kasą i stanowiskami u siebie, czy dają tylko szklane paciorki?” – napisał publicysta, który o odpowiedź na pytanie poprosił Radosława Sikorskiego. I doczekał się jej.

Rafale, w czym przeszkadza Ci bronienie polskiej konstytucji? Nie pamiętam abyś protestował gdy PiS informował Brukselę, że wybory samorządowe zostały w Polsce sfałszowane. Różnica taka, że wybory nie były sfałszowane a konstytucja jest łamana – odpisał mu europoseł.

Z jego tezą publicysta się nie zgodził.

-Nie bronisz polskiej Konstytucji, uznajesz ją za podrzędną wobec decyzji obcego państwa i żebrzesz o obcą pomoc przeciw prawomocnie wybranej polskiej władzy. To już nie jest żenada, to jest zdrada. Obojętne, za srebrniki czy szklane paciorki – opuściłeś wspólnotę ludzi uczciwych – napisał Ziemkiewicz.

-Prawomocnie wybrana władza nie ma prawa łamać konstytucji. Unia nie jest państwem. Jest konfederacją, w której umówiliśmy się na przestrzeganie praworządności. Takie trudne? Obelgi sobie podaruj bo mam je w dupie- odpisał Sikorski.

Źródło: Twitter/ Do RzeczyAutor: JD

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111908 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]