Rzym: na krzyżu zawisła kamizelka ratunkowa imigranta. To decyzja papieża

Aktualizacja: 2019-12-20 9:37 am

Papież Franciszek podjął decyzję o zawieszeniu kamizelki ratunkowej na krzyżu znajdującym się w jednym z rzymskich kościołów. Ojciec Święty podkreśla, że to ze względu na szacunek i wartość życia każdego człowieka, także imigranta.

Ojciec Święty spotkał się z grupą imigrantów z wyspy Lesbos, którzy dopłynęli do Europy z różnych zakątków Afryki i Bliskiego Wschodu. Było to możliwe dzięki tzw. korytarzom humanitarnym. Papież rozpoczął spotkanie od zaprezentowania kamizelki ratunkowej, którą otrzymał od grupy ratowników. Kamizelka miała w przeszłości należeć do imigranta, która utonął w Morzu Śródziemnym. Papież podjął decyzję o umieszczeniu jej na krzyżu znajdującym się w jednym z rzymskich kościołów.

„Zdecydowałem o umieszczeniu kamizelki ratunkowej na krzyżu, aby przypominała wszystkim o nienaruszalnym obowiązku ocalenia każdego ludzkiego życia, ponieważ życie każdej osoby jest cenne w oczach Boga. Pan zapyta nas o to w dniu sądu” – czytamy na oficjalnym twitterowym profilu @Pontifex, gdzie publikowane są wypowiedzi papieża Franciszka.

„To niesprawiedliwość zmusza wielu migrantów do opuszczenia swojej ziemi. Ona każe im przemierzać pustynię. Ona sprawia, że doznają przemocy w zamkniętych obozach. Ona powoduje ich odrzucenie i śmierć w morzu” – powiedział.

Gest papieża został negatywnie przyjęty m.in. przez ks. Tadeusza Isakowicz-Zaleskiego, który jest zdania, że nie można zastępować wizerunku Pana Jezusa jakimkolwiek innym przedmiotem. „Na znaku Krzyża Świętego może być umieszczony tylko wizerunek Jezusa Chrystusa. Zastąpienie tego wizerunku jakimkolwiek przedmiotem godzi w prawdy wiary. Czyżby więc papież Franciszek przekładał „poprawność polityczną” ponad Ewangelię? Krwi Chrystusa, przelana na Krzyżu, wybaw nas!” – napisał na Twitterze ks. Isakowicz-Zaleski.

Źródło: Twitter, vaticannews.va

WMa

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Ohyda spustoszenia.
Owca

Niech sie wypowiedza egzorcysci ,osobiscie nie mam sily tego komentowac.
Nick

Skoro na najświętszym symbolu katolików można zawieszać jakieś szmaty i to jeszcze z kościele i za przyzwoleniem najwyższego dostojnika katolickiego, to nie należy mieć pretensji o profanację krzyża na deskach rożnych zhańbionych w ostatnich latach pseudoteatrów.
katolik zasmuco

Czy to nie jest grzech przeciwko pierwszemu przykazaniu?
Piotr

Skandal jak można tak profanować święty symbol dla nasz Chrześcijan jakim jest Krzyż naszego Pana Jezusa Chrystusa. Kamizelka wyznawcy allacha na Krzyzu Jezusa Chrystusa skandal to jest jawny przykład która religia dla obecnego Papieża jest ważniejsza!!! Módlmy się o opamiętanie dla Papieża Franciszka
Katolik

To nie jest katolickie.Osobiście potępiam takie postępowanie i uważam to za drwinę i obrazę moich uczuć religijnych.Drogę do tak haniebnych postępków utorował Vaticanum II i wszyscy posoborowi papieże.
stefan

Ale kiedy bergolio przyjmował aborcjonistkę, dawał ją za przykład i błogosławił publicznie, to jakoś o świętości życia ludzkiego nie wspominał…
Arek

To jakaś kpina… Krzyż to symbol męki i śmierci Pana Jezusa! Nie logo Watykanu, które w zależności od trendów wolno ozdobić różową wstążeczką walki z rakiem piersi, tęczą, albo kamizelką!
kid

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-12-19)

 


 

[Wybrane wypowiedzi internautów pod wpisem Franciszka-Bergoglio na oficjalnej stronie “Papieża Franciszka” na Twitterze:]

Historia Fotografią Pisana
Cały czas się utwierdzam w przekonaniu, że Bergolio nie jest moim papieżem!

lecterro
On w ogóle nie jest papieżem. BXVI jest papieżem

Luiza
‏ To są jawne kpiny z naszego Zbawiciela. Ohyda spustoszenia. Prawdziwy pasterz broni owce przed wilkami a fałszywy zaprasza wilki by pożarły owce.

Fifarafa
‏ A czemu nie pas Szahida?

Seb_1973
‏ I złoty ajfon.

Małpa w zielonym
Przypominamy tylko, że Krzyż to nie wieszak.

Erato
‏ zbeszczeszczenie

kasia11
‏ El Papa comunista.

Mirosław Parejko Bis
‏ Masońsko-komuszy dywersant na czele Kościoła po zamachu stanu w Watykanie i izolacji Papieża Benedykta.

Yvonna B.
‏ To już Chrystus jalo zbawca nie wystarcza? Będziemy, w Boże Narodzenie, modlić się do kamizelki ratunkowej?

Krzysztof Wandzik
‏ Żałosna podróbka Papieża.

Leon Szajsberg
A nie lepiej od razu półksiężyc?

Teofil Trybura
‏ No nic tylko czekać na założenie majtek, w ramach przypomnienia o ofiarach gwałtów

Wojciech Nowakowski
‏ To już jest niebezpieczne szaleństwo. Również teologiczne. Trzeba będzie odnowić Kościół w katakumbach.

Michau
‏ Krzyż nie jest do zabawy!!!

Paweł J.
‏ Boże… żeby następnym razem nie wpadło do głowy powiesić prezerwatywę jako “ratunek dla ludzkiego życia”…

Sebastian Kowalski
Opetanie. Profanacja krzyza.

Jolanta Ewa
‏ Nie dla lewaka Borgolio…jak widać. Czy to papież czy wcielenie szatana. Jestem przerażona tym co ten człowiek wyprawia, dokąd on prowadzi KK

Artur Matura
‏ Kościół od zarania miał różnych papieży, nie wszyscy odnaleźli się w swojej roli, ale głowa Kościoła profanujaca Krzyż, i jeszcze z tej profanacji dumna – nie, czegoś takiego historia nie pamięta.

MariuszG
To jest koń trojański XXI wieku.

Witold Miłosierny
Czasem naprawdę zastanawiam się czy obecny papież nie jest antychrystem.

Aleksandra K.


Anna Rokowska
Czy życie Europejczyków jest mniej cenne niż nielegalnych imigrantów ?

Goodnews
Zamiast wywieszania kamizelek na krzyzu, ktory nie czuje sie zagrozony, wzialbys sie za ratowanie ludzi przed pieklem, czyli za gloszenie im prawdziwej Ewangelii o tym, ze Jezus zbawia kazdego, kto do Niego przyjdzie i poprosi o obmycie z grzechow. Pan Bog zapyta cie o to.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111265 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]