Ekoszaleństwo trwa! Greta Thunberg człowiekiem roku tygodnika „Time”

Aktualizacja: 2019-12-11 11:42 am

Szwedzka nastolatka i aktywistka klimatyczna, Greta Thunberg człowiekiem roku tygodnika „Time”. Oznacza to iż według dziennikarzy tygodnika miała największy wpływ na wydarzenia na świecie w tym roku. Jest to najlepszy dowód na to, że ekoszaleństwo ma się wyjątkowo dobrze.

Greta Thunberg zasłynęła tym, że rozpoczęła strajk klimatyczny. Od tego czasu zamiast chodzić do szkoły jeździ, bądź pływa po świecie i występuje publicznie wzywając do walki ze zmianami klimatycznymi.

Tytuł człowieka roku nadawany jest osobie, która w ocenie dziennikarzy „Time” miała największy wpływ na wydarzenia na świecie w danym roku. Jest rzeczą wątpliwą, że tak właśnie jest w przypadku młodej Szwedki, gdyż nie osiągnęła ona nic poza tym, że stała się postacią medialną.

Dziennikarzom „Time” nie przeszkadza nawet to, że wielu specjalistów z zakresu psychologii ostrzega, że młoda Szwedka jest wykorzystywana przez dorosłych do ich celów i może się to odbić na jej zdrowiu psychicznym (cierpi już na Zespół Aspergera).

To nie pierwsza nagroda, którą otrzymała Thunberg w tym roku. We wrześniu została laureatką nagrody Right Livelihood Award, zwanej „alternatywnym noblem”. Istnieją jednak granice szaleństwa i w przypadku prawdziwego Nobla musiała się obejść smakiem mimo nominacji.

Źródło: TIME/nczas

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111092 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]