Staczanie się miast amerykańskich: Detroit bez dużych sklepów spożywczych

Aktualizacja: 2007-07-11 12:00 am

Detroit, swego czasu kwitnące, tętniące życiem, niemal 2-milionowe miasto amerykańskie, uważane za perełkę amerykańskich metropolii, stacza się w zastraszającym tempie w dół. Jeśli nie powiedzie się transakcja biznesowa, od 14 lipca br., w tym dzisiaj już tylko przeszło 800-tysięcznym mieście zamknięte zostaną ostatnie sklepy Farmers Jack i nie będzie funkcjonował ani jeden duży spożywczy należący do znanych firm (chains).

Z Detroit wyprowadziły się już wszystkie sklepy należące do sieci Meijer, nie ma już sklepów-magazynów jak Costco, BJ’s, Sam’s Club, a nawet uciekł z tego miasta Wal-Mart, największa w Ameryce (i na świecie) sieć wielkopowierzchniowych sklepów.

Oficjalnie podawanym powodem ucieczki sklepów są “wysokie koszty prowadzenia biznesu”, co przekładając na terminologię pozbawioną politycznej poprawności oznacza zastraszającą skalę kradzieży i bezczelnych napadów na sklepy (przy których nawet straż sklepowa jest bezradna) i warunki życia mieszkańców urągające wszelkim zasadom społecznego ładu. “Czasami nawet ludzie zamieszkujący daną dzielnicę, nie czują się bezpieczni robiąc zakupy w sklepie” – mówi szczerze ekspert sieci sklepowych, David J. Livingstone. “Wyjeżdżają oni z Detroit na przedmieścia, aby tam zrobić zakupy w bardziej normalnych warunkach” – dodaje.

Według statystyki, przeszło 1/4 mieszkańców Detroit żyje poniżej poziomu ubóstwa (poverty line). W roku 2005 Detroit znajdowało się na 6 miejscu w Ameryce pod względem liczby najcięższych przestępstw. W roku 2000 88% populacji miasta Detroit to ludność kolorowa, głównie Murzyni.

Od lat 1950-tych, kiedy to rząd amerykański rozpoczął wprowadzanie eksperymentu socjotechnicznego tzw. integracji ludności czarnej oraz osłabienia więzów społecznych, doprowadzono do przymusowych przesiedleń na skalę porównywalną tylko do podobnych eksperymentów w Związku Sowieckim czy Chinach. Eksperymenty te doprowadziły do destrukcji wszystkich miast amerykańskich.

Populacja miasta Detroit

1920 993,678
1930 1,568,662
1940 1,623,452
1950 1,849,568
1960 1,670,144
1970 1,514,063
1980 1,203,368
1990 1,027,974
2000 951,270
2006 (est.) 871,121

Więcej statystyk i fotografii dotyczących miasta Detroit: tutaj*.

 


ZOB. RÓWNIEŻ:

 

 

 
RUINY MIAST AMERYKAŃSKICH
 
 

 

Poniżej zamieszczamy odnośniki do zbioru zdjęć ukazujących wycinek katastrofalnego stanu wielu miast amerykańskich zniszczonych przez – nie bójmy się mówić tej brutalnej prawdy i nie ulegajmy poprawności politycznej – przez tzw. mniejszości etniczne, głównie czarnych mieszkańców USA, wykorzystywanych jako narzędzie do PLANU destrukcji tkanki społecznej.
*Jednocześnie zaznaczamy, że podając linki do tych zdjęć, niekoniecznie zgadzamy się ze wszystkimi tezami przedstawianymi na stronie, która je zamieszcza.

 

 
     

 

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1108 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]