Zaskakująca teza polskiego dyplomaty: „Izrael przestanie funkcjonować. Zamiast pracować czekają na przyjście Mesjasza”

Aktualizacja: 2019-11-4 1:18 pm

Były polski ambasador w Grecji i na Cyprze Ryszard Źółtaniecki postawił śmiałą tezę, że Izrael zbliża się do swojego końca. Powodem tego ma być fakt, że znaczna część izraelskiego społeczeństwa nie pracuje, jest pasywna, studiuje Talmud i czeka na przyjście Mesjasza.

Według polskiego dyplomaty w Izraelu trwa ciągły wewnętrzny konflikt. Znaczna część społeczeństwa, szacowanego na 1/4, „zajmuje się tylko studiowałem Talmudu i oczekuje na przyjście Mesjasza”.

Coraz większa społeczność w Izraelu jest „całkowicie pasywna i za chwilę to państwo stanie. Po prostu przestanie funkcjonować”.

Tak się jeszcze nie dzieje, ponieważ Izrael otrzymuje mocną kroplówkę,”w postaci finansowania przez Żydów z Ameryki czy z Europy”.

Dla Źółtanieckiego Izrael to ewenement, „zdarzenie historyczne, które nie jest kompatybilne z niczym, co istniało do tej pory na świecie”.

Źółtaniecki skrytykował przy tym nowego izraelskiego ambasadora za mieszanie się wewnętrzne sprawy Polski. „Ambasador, który przyjeżdża do nowego kraju, nie powinien komentować wewnętrznych spraw. Alexander Ben Zvi dopiero przyjechał, nie wie jeszcze, kto jest kim, nie ma rozeznanej sytuacji, ale już wydaje sądy. Jako obywatel uprawniony do tego słowa mówię: nie, liberum veto!”

Źółtaniecki dość kontrowersyjnie uważa, że nie należy w tej sprawie reagować. „Jeżeli będzie reakcja, to będzie kontrreakcja, a potem awantura. Najlepszą reakcją jest tutaj milczenie”.

Na koniec daje radę ambasadorowi: „Niech pan ambasador wybierze się do Berlina albo Paryża i zobaczy, ile przejawów antysemityzmu tam jest. Nam niech da święty, anielski spokój. Niech Izrael zajmie się swoimi problemami: Zachodnim Brzegiem, Stefą Gazy, Palestyńczykami, statusem Jerozolimy”.

Źródło: Do rzeczy

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110523 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]