Francja: sojusz masonów z telewizją parlamentarną

Aktualizacja: 2019-10-24 11:52 am

4 listopada w kawiarni Monceau w Paryżu odbędzie się zorganizowana przez lożę masońską konferencja: „Rola telewizji w relacji z obywatelem”. W spotkaniu weźmie udział były szef telewizji publicznej.

O zarysowanym w tytule problemie będzie mówić nie kto inny, tylko niedawny sekretarz generalny i dyrektor programów parlamentarnego kanału telewizyjnego LCP, Eric Moniot.

Obecnie stoi on na czele komisji w Sekretariacie Generalnym francuskiego ministerstwa gospodarki i finansów. Wcześniej doradzał w biurze socjalistycznego premiera Laurenta Fabiusa. Był też bliskim współpracownikiem Louisa Schweitzera, dyrektora Renault.

Moniot kierował telewizją Polinezji francuskiej. Przez 10 lat był odpowiedzialny za Narodowe Centrum Kinematografii (CNC), skąd przeszedł na stanowisko szefa kanału LCP. Jego związki z masonerią zawsze były bliskie, co oczywiście odbijało się na treści kierowanych przez niego kanałów telewizyjnych i francuskiej polityki kinematograficznej.

FLC

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110332 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]