Bułgaria: Kolejny przypadek aresztowania obywatela Izraela, który “nie wiedział” o przewożonej w bagażu amunicji

Aktualizacja: 2009-07-1 9:30 pm

53-letnia obywatelka Izraela wracająca z, jak twierdzi, turystycznego pobytu w Bułgarii,  została aresztowana na lotnisku po wykryciu w jej plecaku pocisków do pistoletu. Sprawą od samego początku zainteresował się konsul izraelski pomagając zatrzymanej, która tłumaczyła się, że pociski te były “pozostawione przez córkę, która jest żołnierzem Armii Izraelskiej, i o których  zapomniała pożyczając swój plecak” – pisze w zdawkowym komunikacie Yeshiva News, nie ujawniając personaliów zatrzymanej. Informacja ta nie pojawiła się dotychczas w żadnym innym serwisie informacyjnym.

Zatrzymana przebywała w areszcie przez 3 dni po czym została zwolniona i stanęła przed sądem bułgarskim, który 30 czerwca br. skazał ją na 8 miesięcy z zawieszeniem wykonania kary, po czym odesłał z powrotem do Izraela.

Przedstawiciel izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych tłumaczy się, że “przypadki zatrzymywania i aresztowania obywateli Izraela za ten sam rodzaj przewinienia nie są takie rzadkie”. Od początku tego roku pięciu innych Izraelczyków zostało aresztowanych po wykryciu w ich bagażu amunicji. Przypadki dotyczyły m.in. rezerwisty armii izraelskiej aresztowanego kilka miesięcy temu również w Bułgarii oraz żołnierza zatrzymanego “na jednym z lotnisk europejskich”.

Postronnego obserwatora powinna zdziwić częstość wykrywania materiałów wybuchowych w bagażach obywateli Izraela, małego państewka z zaledwie pięcioma milionami żydowskich mieszkańców. Jednak zestawienie tego faktu z dowodami sponsorowania międzynarodowego terroryzmu przez Izrael, powinno dać wiele do myślenia.

ZOB. RÓWNIEŻ:

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Yeshiva World News
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=10983 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]