Arcybiskup Berlina: Święcenie kobiet? Byłbym gotowy na nowe rozwiązania

Aktualizacja: 2019-08-26 11:31 am

Czy święcenia kobiet są teologicznie możliwe? Takie pytanie stawia sobie arcybiskup Berlina Heiner Koch. Choć unika wyraźnej odpowiedzi, to deklaruje gotowość na „nowe rozwiązania”.

W Kościele katolickim w Niemczech trwa zagorzała debata na temat udzielania kobietom święceń kapłańskich. Sprawa została autorytatywnie rozstrzygnięta przez papieża św. Jana Pawła II, ale w ocenie niemieckich progresistów zmiany są możliwe. Teraz mówił o tym arcybiskup Berlina, Heiner Koch.

Według tego hierarchy oczekiwania kobiety posiadania większych wpływów w Kościele są całkowicie uprawnione. Nie może być już dłużej tak, że kobiety będą mówić, iż nie mają w Kościele nic do powiedzenia i nie są słuchane, stwierdził.

W rozmowie z rozgłośnią „rbb” z Berlina podkreślił, że jak dotąd nikt nie przedstawił mu istotnego argumentu, który wskazywałby na teologiczną możliwość udzielania kobietom święceń kapłańskich, tak, by nie rezygnować z katolickiego rozumienia sakramentalności męskości i kobiecości w kontekście Chrystusa i Kościoła. Przyznał jednak, że jest gotowy tę sprawę dyskutować i pójść „nowymi drogami”, jeżeli te okażą się możliwe.

Źródło: katholisch.de

Pach

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Mówiąc takie brednie o możliwości “święceń” dla kobiet, Koch automatycznie stawia się poza Swiętym Kościołem Katolickim i już nie jest żadnym arcybiskupem, nawet już nie jest duchownym katolickim i powinien być natychmiast przez papieża Franciszka suspendowany z hukiem!!!! Niemcy to jednak jest zakała Europy i siedlisko diabła!
Król Artur

Niemcy: gniazdo lęgowe wszelkiego zła- od wieków-w całej historii. W Kościele Katolickim nie ma teologicznej możliwości udzielania święceń kapłańskich kobietom.Założciel Kościoła Jezus Chrystus nie powołał kobiet do tej służby.Arcybiskup Koch nie wie o tym?
siostra

Szaleniec, czy świadomy prowokator?
Karol

to już jest inny “kościół”!
wynocha z kk

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109462 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]