Prezydent Duda podpisze ustawę o związkach partnerskich? „To zależy od jej treści”

Aktualizacja: 2019-08-4 1:22 pm

Jeżeli byłaby jakaś propozycja stworzenia czegoś na kształt jakiejś ustawy o osobie najbliższej, by można było się wzajemnie dowiadywać np. o swoje zdrowie (…), dlaczego ma nie być takiej ustawy – tymi słowami prezydent Andrzej Duda odpowiedział na pytanie Bogdana Rymanowskiego na antenie Polsat News o ewentualne podpisanie ustawy dotyczącej związków partnerskich. – Wszystko zależy od treści – podkreślił prezydent.

Prezydent zaznaczył, że gdyby taka ustawa weszła w życie, to „mogłaby służyć wszystkim obywatelom, a nie jedynie konkretnym grupom”. – Ona będzie wtedy służyła wszystkim, nie tylko osobom o preferencjach homoseksualnych, ale także wielu osobom o preferencjach heteroseksualnych. Będzie ustawą dla wszystkich – powiedział Andrzej Duda.

Zapytany przez Rymanowskiego, czy zainicjuje proces ustawodawczy w ten sprawie, prezydent odparł, że jeżeli taka propozycja padnie, to on będzie „ją rozważał”.

Prezydent zaznaczył jednocześnie, że zgodnie z polską konstytucją małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Dodał także, że jest przeciwny publicznemu epatowaniu seksualnością, z czym można się spotkać na różnego rodzaju paradach.

Bardzo często widzimy różnego rodzaju demonstracje półnagości itd. gdzieś na ulicach w różnych miejscach na świecie, to nie jest coś, co mi odpowiada. I to nie ma znaczenia, czy to są demonstracje o charakterze homoseksualnym, czy heteroseksualnym – mówił Andrzej Duda.

Źródło: Polsat News

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Każdy Polak ma takie same prawa. Najbliższa rodzina chorego musi mieć podpisane w szpitalu upoważnienia i decyzje osób uprawnionych.
Robi

Blokada reformy sądów pokazała że Prezydent-Guma jest za a nawet przeciw
Darius

Jak wspomniał Prezydent w Konstytucji jest zapis o małżeństwie to taki powinien dotyczyć zwiazkow partnerskich jako zwiazku przedmalzenskiego i nic po zatym.
Mirosław Sierp

Dowiadywać się o zdrowie moze każdy wskazany przez pacjenta z imienia i nazwiska oraz numeru PESEL w oświadczeniu, jakie pacjent podpisuje podejmując leczenie. Pan Prezydent podobno jest doktorem prawa, a takiego szczegółu nie zna? Co do dziedziczenia, można każdej osobie lub organizacji zapisać spadek. Jeśli ci ludzie nie chcą płacić podatku spadkowego, to niech jeden adoptuje w sądzie drugiego. Można adoptować osobę dorosłą i nadać jej swoje nazwisko. Warto znać te argumenty i odrzucać te łzawe historyjki o homoseksualistach, którzy nie mogą odwiedzać się w szpitalach. Chyba każdy z nas kiedyś odwiedzał w szpitalu osobę obcą, np. kolegę ze szkoły, koleżankę z pracy, sąsiadkę, itp. Do szpitala można bez trudu wejść, chyba, że panuje jakaś epidemia, np. grypy, albo pacjent leży na OIOmie. Więc niech tęczowa zaraza przestanie kłamać i agitować. Obecny porządek prawny umożliwia parom homoseksualnym dziedziczenie i odwiedzania się w szpitalu. Osoby żyjące w konkubinatach to potwierdz
Zdrowy Rozsąde

Kiedy wypelniasz druk wyboru lekarza rodzinnego wpisujesz osoby upoważnione do uzyskiwania informacji o twoim zdrowiu. Możesz wpisać kogokolwiek. System elektroniczny przekazuje tę twoja decyzję do każdego szpitala. Duda kombinuje, czyni pierwszy krok do zalegalizowanej pedofilii.
osa

I tak pomalutku Pis ewolucyjnie wprowadzi nas w nowa rzeczywistosc. A TVP nam to swietnie wytlumaczy.
qba

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=109139 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]