Kościelisko pierwszą podhalańską gminą, która uregulowała umieszczanie szyldów reklamowych

Aktualizacja: 2019-06-23 10:22 am

Władze wiejskiej gminy Kościelisko na Podhalu przyjęły uchwałę, która ogranicza możliwość umieszczania plakatów i banerów reklamowych w przestrzeni publicznej.

18 czerwca zaczęła obowiązywać majowa uchwała rady gminy Kościelisko ustalająca zasady umieszczania szyldów i banerów reklamowych na nieruchomościach, w tym tych, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Każdy właściciel nieruchomości ma prawo do umieszczenia na niej maksymalnie dwóch szyldów o maksymalnej powierzchni 2 metrów kwadratowych każdy, informuje portal Urbnews. Jeden szyld będzie mógł być umieszczany bezpośrednio na budynku, drugi na ogrodzeniu posesji.

Według portalu, Kościeliska są pierwszą gminą na Podhalu, która wprowadziła regulacje w zakresie umieszczania reklam w przestrzeni publicznej i trzecią w cały województwie małopolskim. Wcześniej podobne obostrzenia wprowadzono także w Bochni i Nowym Sączu.

W Kościelisku szyldy w postaci malowanych lub naklejanych treści na szybach witryn będą dopuszczalne tylko na obiektach handlowych i gastronomicznych. Władze zakazały natomiast instalacji telebimów i reklam diodowych. Uregulowano także możliwość ustawiania drogowskazów: słupek nie powinien być wyższy niż 3 m a sama tabliczka w formie strzałki nie powinna być większa niż 85 cm na 25 cm i musi być wykonana z drewna.

Poza terenem zabudowanym umieszczanie stałych reklam zostało całkowicie zabronione.

„Nowe ogrodzenia zabudowań od strony dróg publicznych i wewnętrznych mogą być wykonane wyłącznie z drewna, a do ich zabezpieczania nie wolno stosować farb kryjących strukturę drewna. Zakazano używania elementów z blachy, siarek plastikowych czy poliwęglanu. Ustalono także maksymalną wysokość grodzeń na 180 cm” – napisał Urbnews.

urbnews.pl/kresy.pl

Za: Kresy.pl (23 czerwca 2019)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108579 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]