Holandia: deportacje imigrantów kryminalistów niemożliwe. Powód? Brak środków

Aktualizacja: 2019-06-7 8:29 am

Holenderska służba imigracyjna IND ma problemy z deportacją kryminalistów ubiegających się o azyl. Powodem znikomego odsetka deportacji jest zdaniem szefostwa służby brak wystarczających środków finansowych.

Według informacji gazety „NRC Handelsblad”, w siedzibie IND doszło do spotkania kryzysowego w tej sprawie. Funkcjonariusze przyznali, że imigrantom odpowiedzialnym za przestępstwa nie odbiera się dokumentów, ponieważ na takie akcje brakuje środków i czasu.

Z danych przedstawionych przez dziennik wynika, że od stycznia 2017 do lutego 2019 rok odebrano zaledwie 37 pozwoleń na pobyt migrantom przestępcom, czyli w zaledwie 2,4 proc. wszystkich spraw. To nie pierwszy raz kiedy służba zajmująca się kontrolą imigrantów – delikatnie mówiąc – nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

W maju do dymisji podał się szef resortu ds. migracji Mark Habers po tym jak okazało się, że fałszuje dane dotyczące przestępstw przybyszów zza granicy. W raporcie za 2018 rok, ubiegający się o azyl w Holandii odpowiedzialni byli za 4600 przestępstw; dotyczyły one kradzieży w sklepach, kradzieży kieszonkowych, aktów wandalizmu, napadów czy stosowania gróźb karalnych. W raporcie nie uwzględniono szczególnie niebezpiecznych przypadków.

Zatajono około tysiąca przestępstw, m.in. 79 gwałtów i ataków seksualnych, 51 brutalnych napadów i 31 zabójstw lub usiłowań oraz przypadki molestowania nieletnich. Wszystkie zostały zaklasyfikowane jako „inne”. Akt fałszerstwa wykryły media, kiedy porównano raport z danymi opublikowanymi przez policję.

Źródło: tvp.info

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-06-07)

 


 

Co za absurd! Sędzia przełożył rozprawę bo… oskarżony uznał, że data jest pechowa!

W toku postępowań sądowych strony zgłaszają rozmaite wnioski formalne. Jednak sytuacja, która miała miejsce we Włoszech jest po prostu komiczna. Podsądny wniósł o zmianę terminu rozprawy, bo 17 to liczba pechowa. Sąd przychylił się do tej prośby.

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w Mediolanie. Przed tamtejszym sądem toczy się proces oskarżonego o oszustwo neapolitańczyka. Początkowo sędzia wyznaczył termin rozprawy na 17 października.

– Panie sędzio, 17 to pechowa liczba, czy nie można zmienić daty mojej rozprawy? – w ten sposób zwrócił się podsądny na wstępnym posiedzeniu. Mężczyzna ma być sądzony za podrobienie banknotu o nominale 50 euro.

Zgodnie z mediolańskimi zwyczajami liczba 17 uchodzi za pechową. Sędzia jednak zwrócił początkowo uwagę, że wyznaczony termin nie przypada w piątek: – Gdyby to był piątek, to nie wyszedłbym nawet z domu – wyznał.

Ostatecznie sąd przychylił się do wniosku neapolitańczyka. Nowy termin to 24 października.

Źródło: PAP

Za: Najwyższy Czas! (07/06/2019)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108287 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]