Z loga Uniwersytetu Rzeszowskiego usunięto krzyż – Studenci chcą przywrócenia go

Aktualizacja: 2019-05-23 12:03 pm

Parę dni temu Uniwersytet Rzeszowski zaprezentował na Facebooku nowe logo. Nie przypadło jednak ono do gustu społeczności akademickiej uniwersytetu.

Niezadowoleni studenci ze zmian utworzyli w internecie petycję o do rektora uczelni prof. dr hab. Sylwestra Czopka z prośbą o przywrócenie starego logo pod którą podpisało się już prawie 500 osób.

Uniwersytet Rzeszowski obchodzi w tym roku 18 rocznicę utworzenia. Pojawienie się na facebookowej stronie uczelni nowego logo jest związane z akcją promocyjną prowadzoną z tej okazji.

– Motywacją do zmiany logo jest obserwowana od 2014 roku zmiana w grafice użytkowej w internecie oraz chęć odświeżenia wizerunku. Idea zmiany, która stanowi element związanej z 18. rokiem działania UR kampanii promocyjnej, jak również projekt logo zostały zaakceptowane przez Kolegium Dziekańskie oraz Kolegium Rektorskie- tłumaczy rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego.

– Jeżeli chodzi o logo to nie zostało ono jeszcze zmienione. Pojawił się jedynie nowy sygnet w mediach społecznościowych Uniwersytetu i nic ponadto – podkreśla.

Ostateczna decyzja co do zmiany logo ma zostać podjęta 7 czerwca

Źródło: nowiny24.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108054 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]