Rektor wiedeńskiej katedry błogosławi pary homoseksualne

Aktualizacja: 2006-02-22 12:00 am

Ksiądz Anton Faber, rektor wiedeńskiej katedralnej parafii Stephansdom, pobłogosławił 14 lutego br. parę homoseksualną w ceremonii dla “zakochanych ludzi”. W wywiadzie udzielonym tego samego dnia dla austriackiego dziennika Die Presse, ks. Faber wyznał, że jego intencją było udzielenie błogosławieństw, “szczególnie wszystkim parom, narzeczonym i ludziom kochającym się”. Zapytany o pary homoseksualne, ks. Faber powiedział, że nie miał intencji odmawiania nikogo, kto zwróci się o to. Ksiądz Faber dodał, iż jego poglądy “opierają się na solidnym katolickim gruncie i są w 100 procentach w zgodzie z dyrektywami Konferencji Biskupów Austriackich.”

KOMENTARZ BIBUŁY:

Gdzie jest przełożony ks. Fabera – kardynał Christoph Schönborn? Milczenie kard. Schönborna – przypomnijmy, byłego sekretarza Komisji wprowadzającej w 1992 roku zreformowany i zliberalizowany, również w spojrzeniu na homoseksualizm, Katechizm Kościola Katolickiego – jest znamienne i mówi samo za siebie. Warto dodać, iż nie kto inny tylko kard. Schönborna (lat 61) był typowany na następcę Jana Pawła II. Z racji młodego wieku i swych liberalnych poglądów, jest cały czas poważnym kandydatem. Kandydatem do totalnej destrukcji papiestwa.

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=108 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]