Łódzkie Liceum Sportowo-Mundurowe chce otworzyć klasę ukraińską

Aktualizacja: 2019-03-19 3:40 pm

Według informacji mediów Centrum Oświatowiec prowadzące w Łodzi Liceum Sportowo-Mundurowe zamierza stworzyć specjalną klasę nauczającą języka i kultury ukraińskiej.

„W Łodzi mieszka ponad 70 tysięcy Ukraińców i ważne jest, by dobrze czuli się w naszym regionie. Chodzi o to, by nie utracili swojej kultury, narodowości. Proponujemy im naukę w klasie ukraińskiej, która będzie miała polską podstawę programową, przedmioty mundurowe, a także kulturologię ukraińską i naukę języka ukraińskiego” – wypowiedź dyrektorki Liceum Sportowo-Mundurowego w Łodzi, Magdaleny Byczkowskiej cytuje za „Dziennikiem Łódzkim” portal Dziennik Narodowy.

[Oczywiście, nie powinni utracić umiejętności nabijania niemowląt na widły, rżnięcia piłą ciężarnych kobiet, czy wydłubywania oczu. To jest przecież ich rodzima kultura. – admin]

Portal przytacza deklarację Byczkowskiej, że klasy dla Ukraińców będą bezpłatne [tzn. podatnicy zapłacą – admin] a w razie konieczności wyznaczanej liczbą chętnych, tworzone będą kolejne ukraińskie klasy.

Według szacunkowych danych, w Łodzi obok ponad 600 tys. Polaków zamieszkuje około 80 tys. imigrantów z Ukrainy.

W grudniu ubiegłego roku władze Łodzi zdecydowały o wprowadzeniu języka ukraińskiego do biletomatów komunikacji miejskiej. Władze te publicznie wyrażają zadowolenie z masowej imigracji Ukraińców do miasta i planują przygotowanie udogodnień – „pakietu relokacyjnego”, które jeszcze przyspieszą napływ imigrantów do miasta.

Z rządów Prawa i Sprawiedliwości Polska stała się państwem przyjmującym największą liczbę imigrantów spoza Unii Europejskiej. Zdecydowaną większość nich stanowią Ukraińcy, który mogą przyjeżdżać i pracować w Polsce dzięki uproszczonej procedurze w ramach której pracodawca wystawia jedynie oświadczenie o zatrudnieniu cudzoziemca.

Według szacunków firmy zajmującej się badaniem zwyczajów i zachowań właścicieli telefonów komórkowych, w styczniu w Polsce przebywało co najmniej 1,270 mln obywateli Ukrainy.

dzienniknarodowy.pl/kresy.pl
https://kresy.pl/

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=107166 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]